LENDA/KOZUB zapowiadają nowy album utworem “Głupia”!

„Głupia” to kolejny singiel duetu LENDA/KOZUB, za którego produkcję odpowiada Marcin Bors. Jest to pierwsza kompozycja, zwiastująca kolejną po „Zabawie w Dom” EP-kę duetu, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Utwór w oryginalny i nowoczesny sposób przenosi nas do lat 80., a to oczywiście za sprawą brzmienia syntezatorowego, ale przede wszystkim – inspiracji twórczością Eurythmics, w której lubuje się młode i debiutujące małżeństwo muzyków.

fot. materiały prasowe

W warstwie lirycznej postać „Głupiej” wzorowana była na kobiecie, którą w latach 80. przedstawił światu Andrzej Mogielnicki. Tej samej, która pod koniec minionego wieku, jako młode dziewczę bawiła się w słynnym „Maximie w Gdyni” (jednym z najbardziej ekskluzywnych lokali w czasach PRL).

Tekst piosenki duetu LENDA/KOZUB nawiązuje oczywiście do słynnego przeboju zespołu Lady Pank „Tańcz, głupia tańcz”, przedstawiając alternatywną historię dalszych losów bohaterki.

Ania Dąbrowska o „Głupiej”:

„Początek piosenki to atak mocnej linii melodycznej. Jednocześnie tekst, który snuje opowieść, każe słuchaczowi zanurzyć się w historię bohaterki i wysłuchać utworu do końca. Mocny, wyjątkowy głos, świetny refren i ciekawa produkcja.”

Ola Budka (Redaktor Radia 357) o „Głupiej”:

„Niebanalny tekst i alternatywny sznyt. Głos Pauliny Lendy jest nie do zapomnienia, prześladuje, przenika do mózgu, mości się na dnie serca – i tam już zostaje.”

Słuchaj utworu “Głupia” w serwisach streamingowych: https://ffm.to/LendaKozubGlupia

 

Jedna odpowiedź do “LENDA/KOZUB zapowiadają nowy album utworem “Głupia”!”

Leave a Reply