Kamila Krawczyk i jej premierowy utwór “Ot tak” [RECENZJA]

Kilka dni temu miała miejsce premiera nowego singla Kamili Krawczyk pt. “Ot tak”. Do energetycznego utworu powstał teledysk.

Zadebiutowała ponad rok temu… i zniknęła. Teraz młoda wokalistka Kamila Krawczyk powraca z drugim singlem “Ot tak”, który mocniej zaznacza jej obecność na polskiej scenie muzycznej. Jak się okazuje ten czas chwilowego niebytu wykorzystała najlepiej jak potrafiła, idąc w stronę bardziej nowoczesnych, głęboko osadzonych we współczesności brzmień. W realizacji nowej propozycji pomagał Kamili team producencki DaMo Producent, doskonale określający inspiracje wokalistki. Udział samej artystki w tworzeniu premierowego utworu był jednak także znaczący, bo to ona sama odpowiada za warstwę tekstową, która wypada przekonująco w takim kolorycie muzycznym.

fot. materiały prasowe

Poszukiwania może nie zostały jeszcze w pełni ukierunkowane, bo Kamila dopiero odkrywa swoją drogę artystyczną, jednak trzeba przyznać, że jej dzisiejsze poczynania są bardziej skonkretyzowane. Słuchając jej nowego singla można mieć wrażenie, że już w bardziej dojrzały sposób wyraża siebie poprzez tak określony przekaz. Propozycja skierowana jest głównie do rówieśników artystki, choć współczesna forma utworu może zadowolić niejednego słuchacza. To przy okazji porcja rzetelnie zaprezentowanego rzemiosła kompozycyjnego, bo trzeba nadmienić, że została jasno zakreślona melodyka, zbliżająca ją w rejony nośnej, radiowej piosenkowości. Czekamy na więcej.

*****

Kamila Krawczyk – wokalistka z małego miasta zadebiutowała mając 15 lat w maju 2020 roku. Wiele osób z niecierpliwością czekało na nowości, lecz Kamila przyznaje, że ze względu na problemy zdrowotne i prywatne mimo chęci, nie była w stanie wydawać nowych utworów. W 2021 roku znów powróciła. 2 lipca 2021 roku rozpoczęła wraz z zespołem trasę koncertową pod tytułem “Zwariowałam Tour”, która ma za sobą już 15 ekscytujących koncertów i będzie trwała do końca 2021 roku.

Po długiej przerwie przyszedł też czas na nowy singiel. 2 października światło dzienne ujrzał singiel “Ot tak”, który do tej pory można było słuchać tylko w wersji akustycznej. Kamila Krawczyk przyznaje, że jest to jej pierwszy utwór, który napisała w języku polskim. Za warstwę muzyczną i produkcję odpowiada DaMo Producent i studio Nie To Nie Records. Singiel został wydany w wersji studyjnej wraz z teledyskiem zarejestrowanym na największych zawodach driftowych w Polsce “Drift Open” w Kietrzu.

*****

Kamila Krawczyk to 17-letnia wokalistka z Rybnika na Górnym Śląsku, która okazała się eksplozją talentów, a także obserwatorką dziennego życia nastolatków, pochłoniętą miłością i pasją do muzyki. Tworzy piosenki w klimatach Pop, RnB, Indie, inspirowane mnogością emocji, które dostarcza jej życie. W każdej z tworzonych przez nią piosenek przeplatają się historie z życia współczesnych nastolatków.

Kamila pracuje na nad materiałem muzycznym wraz z DaMo Producent (m.in. Coast Patrol, mOnly, Kamil Krawczyk, Songwriting Camp ZAiKS 2019), ekipa wydaje muzykę własnym sumptem i pracuje w studio Nie To Nie Records (www.ntnrec.pl). Singiel “Better Part” jest pierwszym utworem ww. duetu producenckiego opowiadającym o trudnej miłości nastolatków. Do współpracy przy piosence został zaproszony Kamil Machulec z zespołu TABU, okraszając utwór wspaniałymi gitarami akustycznymi. Singiel został bardzo dobrze przyjęty przez lokalne jak i ogólnopolskie media m.in. Polskie Radio Katowice (7 tygodni na liście przebojów), TVP Katowice, Radio Wieluń, Radio Dla Ciebie, Radio Praga, a także wiele innych. Kamila Krawczyk ma już na swoim koncie kilkanaście koncertów w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej “Zwariowałam Tour” oraz udział w 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu a także nagrany materiał na całą płytę. Koncert Kamili wraz z zespołem to 60 minut czystej pozytywnej energii.

Kamila współpracuje z DaMo Producent – ekipą wydającą swoją muzykę pod własnym niezależnym labelem Nie To Nie Records.

Słuchaj singla “Ot tak” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/kamilakrawczykottak

 

Leave a Reply