Piotr Prysiaznik prezentuje kolejny singiel. Posłuchaj utworu “Otwórz mój świat”

“Otwórz mój świat” to nowy utwór Piotra Prysiaznika z powstającego właśnie albumu pod tym samym tytułem. 

Utwór powstał w pierwszym, najtrudniejszym okresie izolacji społecznej w maju 2020 roku. Muzyka do utworu zrodziła się o wiele wcześniej, dopiero sytuacja pandemii i ciągłego zamkniecie spowodowała, że powstał do muzyki tekst. Pomimo, że piosenka została napisana w tych okolicznościach, jej tematem jest jednak pragnienie wielkiej miłości, bliskości i czułości międzyludzkiej. Ten pełen optymizmu song proponuje słuchaczowi obudzić pragnienie zerwania ze strachem i wyalienowaniem. Idea tej piosenki była prosta, lecz niezwykle ważna – przekazać słuchaczom aby nigdy, a zwłaszcza w najcięższych momentach życia nie wygasła w nich nadzieja.

fot. materiały prasowe

Warto dodać, że unikalna szata brzmieniowa tego utworu, trochę archaiczna wyniknęła z miejsca, w którym powstawał, czyli na Garagen Band. Brzmienia tego oprogramowanie wkrótce będą zaliczane do archiwalnych brzmień.

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

Posłuchaj utworu w serwisach cyfrowych:

https://distrokid.com/hyperfollow/ter3/otwrz-mj-wiat

 

Leave a Reply