Ralph Kaminski z teledyskiem do utworu “Po prostu bądź” zespołu Maanam

 Ralph Kaminski zaprezentował kolejny singiel z płyty “KORA”. tym razem jest to utwór „Po prostu bądź”, do którego powstał teledysk.

Piosenka „Po prostu bądź” pochodzi z ósmego albumu studyjnego grupy Maanam, wydanego w 1996 roku. Autorem klipu jest Dawid Grzelak.

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak i mniej znane piosenki.

fot. okładka albumu

W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studiu, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale. Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię.

 

Leave a Reply