Korporobot prezentuje nowy utwór! Posłuchaj singla “Klub złamanych serc” [RECENZJA]

Korporobot zaprezentował tym razem stylową balladę zatytułowaną “Klub złamanych serc”. Utwór dostępny jest od 6 października we wszystkich serwisach cyfrowych. Do piosenki powstał także teledysk.

Zespół Korporobot systematycznie prezentuje premierowe propozycje, za każdym razem pokazując nieco inne spektrum własnych zainteresowań. Jednocześnie pozostając we własnej charakterystyce ujawnia pełen profesjonalizm i zawodowe podejście do tworzenia samej kompozycji. “Klub złamanych serc” to niezwykle stylowa piosenka, okraszona wyraźnym brzmieniem soulowym, kojarzącym się z najlepszymi dokonaniami artystów tworzących w tym gatunku. Przy tym zespół kładzie nacisk na świetnie poprowadzoną linę melodyczną, która sprawia, że nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie obok ich nowego kawałka.

fot. materiały prasowe

Mamy w tym jednak dużą dozę luzu, choć nie zabiera ona angażującego pierwiastka, dzięki któremu łatwo zasłuchać się w “Klubie złamanych serc”. “Puszczone oko” do słuchacza nie niweluje też głębi kompozycji, podrasowanej kolorytem wokalu Tomka Pacaka. Jego plastyczny głos sprawia, ze każda propozycja Korporobota staje się urzeczywistnieniem czegoś ważnego. Do tego dochodzą tym razem chórki Marty Mierzejewskiej i Karoliny “Pani Jarzyny” Jarzyńskiej, będące dodatkowym smaczkiem całości. Każdy kolejny utwór zespołu tworzy większą i coraz bardziej sensowną część większej, coraz bardziej efektownej układanki. I jak tu nie kochać Korporobota? Nie da się.

*****

Korporobot to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował na jesieni 2019 roku, szybko zyskując uznanie fanów i znajomych artystów. To współczesny power pop zakochany w klasycznych brzmieniach. Tworzą go Paweł Brzosko (kompozycje, teksty i gitara prowadząca) oraz Tomasz Pacak (głos, gitara rytmiczna) wspierani przez polskich muzyków sesyjnych młodego pokolenia. Ich specjalność to piosenki z niemodną melodią i kołyszący groove.

fot. materiały prasowe

„Klub złamanych serc” to opowieść o poszukiwaniu ukojenia po stracie wielkiej miłości. O nadziei, że mimo wszystkiego co dzieli byłych kochanków, zawsze pozostanie coś, co będzie ich łączyć na zawsze. Wspomnienia wspólnych chwil, zapachy, smaki i… coś jeszcze.

„Klub złamanych serc” utrzymany jest w wyjątkowej stylistyce soulu i produkcji Motown. W piosence usłyszycie bogate i ciepłe brzmienia lat 70-tych i 80-tych. Przestrzenne pianino Rhodes, tykające stratocastery, miękki, pulsujący bas, dzwoniące stare syntezatory oraz rzadko spotykany talkbox. To wszystko, podane w nowoczesnej produkcji, tworzy wyjątkową, wystylizowaną kompozycję, jakich mało w dzisiejszych czasach.

Klip do piosenki został zrealizowany w warszawskim Quality Studio przy współpracy z ApelRecords znanego z produkcji hip-hopowych.

Słuchaj utworu “Klub złamanych serc” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/KorporobotKlubZlamanychSerc

 

fot. okładka singla

Leave a Reply