Edyta Górniak z odświeżoną wersją piosenki “Będę śniła”. Lepsze jest wrogiem dobrego?

8 października do serwisów muzycznych trafiła nowa wersja (Re-Edit) ballady “Będę śniła” Edyty Górniak.

Piosenka “Będę śniła” pochodzi z pierwszej płyty wokalistki zatytułowanej “Dotyk”. Premiera singla odbyła się w 1995 roku na antenie Programu III Polskiego Radia. Słowa do piosenki napisał Mariusz Ejsmont, natomiast muzykę skomponował Wojciech Olszak.

fot. Bartosz Kuśmierski

Lepsze jest wrogiem dobrego. To chciałoby się powiedzieć o odświeżonej wersji piosenki “Będę śniła”. Po co wokalistka zdecydowała się nagrać na nowo utwór, który wciąż doskonale brzmi w pierwotnej, jak się okazuje niedoścignionej odsłonie? Tego niestety nie mogliśmy się dowiedzieć.

Próżno szukać takich informacji także na portalach społecznościowych artystki, gdzie Edyta Górniak dawno już nie promuje swojej muzyki. Jedyną wypowiedź artystki dostaliśmy e-mailem:

Ten utwór scalił wiele pięknych Serc. Na przestrzeni lat pozostawił między Nami bliskość, piękne wspomnienia i wciąż piękne marzenia. Ku mojemu wzruszeniu, odkrył także Nowe Serca – komentuje Edyta Górniak

Przypomnijmy, że nie tak dawno do serwisów cyfrowych trafiła zremasterowana wersja debiutanckiego albumu wokalistki – “Dotyk”. Czy była więc konieczność nagrywania tej piosenki na nowo z budzącymi wątpliwości wokalizami?

Nowej wersji piosenki można posłuchać tutaj:

https://listen.tidal.com/album/199263869

 

Pierwsza, zremasterowana wersja “Będę śniła”:

 

Leave a Reply