Weronika Cekała i jej debiutancki singiel. Posłuchaj utworu “Nurt” [RECENZJA]

“Nurt” to pierwszy autorski utwór, będącej na początku drogi artystycznej Weroniki Cekały. Produkcją singla zajął się Jeremiasz Hendzel, znany z takich projektów jak Noże i Stach Bukowski.

Bez wątpienia współpraca Weroniki Cekały z producentem Jeremiaszem Hendzelem wyszła młodej wokalistce na dobre. Wspólnie stworzyli przestrzeń muzyczną, w której artystka czuje się swobodnie i przekonująco. W alternatywnym brzmieniu kompozycji odnajdziemy lekko poprowadzoną melodykę, umiejętnie ożywioną ciepłym wokalem i dojrzałą interpretacją. I choć jest to debiutancki singiel, to należy oznajmić, że da się wyczuć w nim nieskrywaną szczerość i dużą świadomość artystyczną.

fot. materiały prasowe

Owszem jest w tym też pierwiastek dziewczęcej zwiewności, ale dodaje on niewątpliwego uroku całej bądź co bądź szlachetnej propozycji. Nie jest to może najbardziej oryginalny utwór, ale wygrywa on dużą dozą naturalności i świeżym podejściem do takiej materii muzycznej. Delikatny, wyraźnie osadzony w dynamicznie płynącej kompozycji głos wokalistki staje się dodatkowym motorem napędowym “Nurtu”. Z jednej strony zimny wydźwięk alternatywy, z drugiej ciepły, ale nieprzesadnie eksponowany, aczkolwiek charakterystyczny wokal sprawia, że można zakochać się w nieprzerysowanej formie tej piosenki od pierwszego przesłuchania. Już teraz wiadomo, że warto czekać na kolejne odsłony muzycznych poczynań Weroniki.

*****

“Gdy miałam 4 lata mama zabrała mnie na pierwszy konkurs piosenki, a 3 lata później zaczęłam swój pierwszy rok w klasie fortepianu. Już wtedy wiedziałam, że moim marzeniem jest pisać piosenki i dzielić się nimi ze światem. Kilkanaście lat później spełniam swoje największe marzenie z dzieciństwa i dzielę się ze światem moim pierwszym singlem. Nadal nie mogę w to uwierzyć.” – jak informuje artystka

Weronika Cekała to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Braki we wzroście od dziecka nadrabia iskrą w oczach i dosadnym doborem słów. W swojej twórczości delikatnym głosem opowiada historie, które każdy może zinterpretować we własny sposób – a to w wszystko w popowym, lekko alternatywnym brzmieniu.

Pierwszy pełnoprawny projekt – autorski singiel „Nurt”, współtworzony był z producentem Jeremiaszem Hendzelem (Noże / Stach Bukowski / Agata Radziszewska), jego premiera miała miejsce 18 sierpnia tego roku.
Obecnie Weronika pracuje nad kolejnym singlem, który będzie wyrwaną kartką z osobistego notatnika. Utworu będzie można posłuchać w serwisach streamingowych jeszcze w 2021 roku.

*****

“Nurt” dostępny jest w serwisach cyfrowych: Spotify, Apple Music, iTunes, Amazon.

 

Dodaj komentarz