Premierowy utwór projektu Człowiek. Posłuchaj singla “Nowy Gotham”

“Nowy Gotham” to kolejna odsłona solowej działalności Karola Stolarka (Bruno Schultz, mona polaski), występującego jako Człowiek. Do kawałka powstał teledysk kręcony w Łodzi, Dusseldorfie i Warszawie.

“Nowy Gotham” to utwór o trudnej miłości do miejsca, w którym się żyje, szczególnie jeśli jest to mroczne i dekadenckie miasto zapomnienia i rozdartych serc. Ale ten mrok ma właściwości uzdrawiające, bo potrafi przeobrazić się w światło.

To utwór o poszukiwaniu adresu, punktu na mapie lub w samym sobie i marzeniach, o byciu na swoim miejscu oraz w swoich czasach. To w końcu opowieść dla ludzi myślących, którzy potrzebują określenia własnego położenia względem świata.

fot. materiały promocyjne

 

Karol Stolarek to Człowiek, który nagrywa od wielu lat. Najpierw tworzył w Bruno Schulz, potem mona polaski, a teraz prezentuje nowy projekt Człowiek. Pierwszym efektem jego solowej działalności było wydanie na początku 2021 roku utworu “Pomniki”. Kolejną odsłoną tej twórczości jest singiel “Nowy Gotham”, który zapowiada cały album. Producentem obu kawałków został Paweł Gapiński.

Człowiek balansuje na granicy stylów czerpiąc z ich obszernej palety, poszukując nowych form. Utwór „Nowy Gotham” utrzymany jest w stylistyce piosenkowej, można tu usłyszeć syntezatory współczesne oraz te z lat 80. i 90., a całość spina taneczny beat oraz tłusty i dynamiczny bas. To muzyka z naciskiem na współczesne brzmienie, jednocześnie nawiązująca do obszernego dorobku muzyki alternatywnej.

*****

Wideo do “Nowy Gotham” zostało zrealizowane w Łodzi, Dusseldorfie i Warszawie, zdjęcia trwały od czerwca do sierpnia 2021. Klip jest dziełem młodego polskiego reżysera i scenarzysty Tomasza Jeziorskiego.

*****

Tekst i muzyka – Karol Stolarek

Produkcja – Paweł Gapiński Wideo – Tomasz Jeziorski

 

fot. okładka singla

Dodaj komentarz