Natalia Nykiel z drugą odsłoną nowej płyty. Posłuchaj “Królestwa”

Natalia Nykiel prezentuje drugą odsłonę nadchodzącej płyty. Tym razem to mroczne, pełne gęstej elektroniki „Królestwo”.

Miło już było. Po hitowym „P.R.I.D.E.”, dziś otrzymaliśmy drugi singiel zapowiadający nową płytę Natalii, o wymownym tytule „Królestwo”.

Otrzymując Fryderyka 2020 za album „Origo”, Nykiel po raz kolejny otrzymała od branży potwierdzenie, że jej dokonania artystyczne zasługują na uwagę. Kilka miesięcy temu artystka zapowiedziała, że jej najnowsza płyta jest ukończona i będzie nas zaskakiwać singlami zwiastującymi jej najbardziej osobisty album.

W „Królestwie” zabiera nas o wiele głębiej niż dotychczas. Kroczymy z nią w prawdopodobnie najbardziej mroczne zakamarki jej wyobraźni i zanurzamy się w historii, która nawiązuje klimatem do bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha.

fot. materiały prasowe

Od zawsze fascynuje mnie Warszawa. Jej historia i transformacja. Szczepan Twardoch w „Królu” pokazał w znakomity sposób jej brudne oblicze międzywojnia, które jest szczególnie ciekawe. Jego spojrzenie było dla mnie inspiracją do napisania tekstu, który wydaje mi się bardzo aktualny – mówi Natalia.

Jedno jest pewne, wokalistka ma nam jeszcze wiele do pokazania, a nowa płyta może się okazać bardziej zaskakująca, niż możemy się tego spodziewać. Tańczmy, bo jutra może nie być.

 

Leave a Reply