Maria Klamann feat. Wojciech Hoffmann (Turbo) w utworze “Czas nie zawróci”!

“Czas nie zawróci” to utwór z nadchodzącej EPki Marii Klamann zatytułowanej “Emocje niedopowiedzenia” która ukaże się na przełomie listopada/grudnia tego roku. W utworze gościnnie pojawił się Wojciech Hoffmann – lider i gitarzysta legendarnej grupy TURBO.

Maria Klamann – od czasu kiedy stawiała pierwsze kroki muzyczno-wokalne na deskach Ośrodka Kultury w Czersku minęło już trochę lat. Szukając swojej drogi artystycznej wokalistka uczestniczyła w wielu przeglądach i festiwalach piosenki. Już jako nastolatka pisała teksty, do których najpierw w myślach, a później grając układała melodie. Nawet kilkuletnia przerwa w śpiewaniu (bo dla rodziny zawsze warto zmienić i zmodyfikować plany) temu nie przeszkodziła.

fot. materiały prasowe

Teraz ucząc swoje dzieci, że warto mieć marzenia i dążyć do ich urzeczywistnienia, postanowiła być dla nich jeszcze bardziej wiarygodna i realizować swoje marzenie by śpiewać. Udało jej się z pomocą przyjaciół nagrać i wydać EP-kę „Deszczowa” z czterema piosenkami. Nagrana i wydana na tej EP-ce piosenka „Maski” gościła przez przeszło 30 tygodni na Liście Przebojów Radia Plus Gryfice.

“W mojej duszy od zawsze były mocniejsze dźwięki niż te, które odważyłam się wydać za pierwszym razem. Teraz więc, mimo ograniczeń, które spowodowane są obecną sytuacją, nagrywam nowe piosenki z mocniejszą rockową nutą i aranżacją. One jeszcze bardziej pokażą, co mi w duszy gra. Po nagraniu anglojęzycznej „Silence About Us”, którą pierwotnie napisałam 21 lat temu (wtedy po polsku), przyszedł czas na jeszcze bardziej rockowy pazur…” – jak informuje Maria.

„Czas nie zawróci” to utwór, do którego artystka po raz pierwszy skomponowała muzykę do nie swoich słów. Tekst napisał i podarował jej przyjaciel – “w tych kilkunastu wersach było coś, co sprawiło, że postanowiłam to nagrać”.

Kończące solo gitarowe, specjalnie dla tego utworu, skomponował i nagrał lider i gitarzysta legendarnej grupy TURBO – Wojciech Hoffmann. “Czas nie zawróci” to piosenka o tym, co tracimy z każdym pożegnaniem, z każdą porażką, a przede wszystkim z wiecznym rozpamiętywaniem. To co minęło niech tam zostanie. Jak śpiewał Mercury: „dziś jest naszą wiecznością”, a każde jutro przyszłością…

 

Dodaj komentarz