Szymon Tokarski prezentuje pierwszy utwór. Posłuchaj singla “Przyjaźni moc” [RECENZJA]

„Przyjaźni moc” to debiutancki singiel 11-letniego Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids.

Za pierwszy singiel “Przyjaźni moc” Szymona Tokarskiego odpowiada już sprawdzony team – Tomasz “Konfi” Konfederak, Sebastian Płatek i Josh Harris. Dzięki nim powstał kolejny udany utwór, który poniekąd został dopasowany do predyspozycji wokalnych młodego wokalisty. Jakościowo mamy więc do czynienia z melodyjną, czytelną w przekazie propozycją popową, z wyraźnym potencjałem radiowym. Owszem, należy wziąć pod uwagę, że jej piosenkowy charakter jest skierowany do określonego grona słuchaczy, głównie rówieśników Szymona. Jednak potencjał samej kompozycji wybiega poza oczywisty jej odbiór.

fot. Sebastian Płatek

Przecież oprócz starannie poprowadzonej melodii dostajemy też szybko wpadający do głowy, łatwo rozpoznawalny refren. Sama propozycja wydaje się lekka, niezwykle swobodna, niesformatowana w sposób, który ma pokazywać ogromne walory artystyczne, ale za to w sposób umiejętny podkreślający talent Szymona. Największym atutem tej piosenki (obok realizacji) jest pokazanie pewnej naturalności, bez tworzenia “produktu”, który ma trafić do możliwie szerokiego grona odbiorców. “Przyjaźni moc” jest utworem tu i teraz, więc wokalista śpiewa o tym, co dotyczy życia jedenastolatka. Bez pozerstwa i sztucznego wydźwięku powstał kawałek, który może być muzyczną wizytówką będącego na początku drogi artystycznej Szymona Tokarskiego.

*****

Piosenka została nagrana przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teen Records. Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych. Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku.

„Przyjaźni moc” to piosenka opowiadająca o relacjach międzyludzkich, gdzie przyjaźń oraz czynienie dobra są podstawą  świata widzianego oczami dziecka.

Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w rodzinnych stronach Szymka m.in. w miejscowości Piaski, w Zamku w Gutowie czy  Pałacu Bagatela w Czekanowie. Gościnnie w teledysku pojawiają się przyjaciele Maksymilian Belniak i Kornel Łakomy z którymi Szymon występował w Bitwach w programie The Voice Kids.

Szymon jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Od dwóch lat uczy się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Jednak największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu.

Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień dla Szymona to w 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz udział w programie telewizyjnym czwartej edycji The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej.

Debiutancki singiel Szymona „Przyjaźni moc” to kolejna produkcja labelu Kids & Teen Records, który wcześniej wyprodukował takie utwory jak „Świat ze snu”, „Jak w niebie” Eryka Waszczuka „Bądź przy mnie” Kuby Krajkowskiego, „Szyfr” Oliwii Kopiec czy „Oszukać czas” Asi Janc. Piosenki znalazły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych i trafiły na playlisty kilku rozgłośni radiowych.

*****

fot. Sebastian Płatek

 

Leave a Reply