szymonmówi i Swiernalis w utworze “Dzikość serca”

Utwór “Dzikość serca” to drugi singiel artysty występującego pod pseudonimem szymonmówi, w którym towarzyszy wokalnie Swiernalis. Piosenka przypieczętowana została teledyskiem autorstwa Marty Bijan.

Debiutancka płyta szymonmówi „Coś się zepsuło” zostanie wydana 17 września 2021 roku nakładem Mystic Production.

Szymon o „Dzikości serca”:

Do napisaniu tekstu zainspirowała mnie opowieść mojej przyjaciółki o jej rozstaniu kilka lat temu. Jakoś bardzo mnie to dotknęło i miałem ochotę dać jej znać, że nie musi być z tym wszystkim sama. Potem zacząłem rozpamiętywać jak ktoś mnie kiedyś zdradził i tak jakoś poszło do przodu wszystko. Zdrada jest okropną rzeczą i bardzo trudno z niej się wydźwignąć. 

fot. materiały prasowe

Zręby powstawania piosenki można zobaczyć w filmie dokumentalnym „Mój projekt życia” (na kanale Martina Stankiewicza). Martin odrzuca ją tam jako „zbyt smutną i depresyjną”, a ja byłem pewien, że to będzie super utwór. Dopracowałem go w domowym zaciszu i podczas pracy w studio ze Swiernalisem postanowiłem połączyć jej hejdoprzoduizm z intymnym tekstem i dodaliśmy do tego defetyzm Pawła. Autorką teledysku do utworu jest Marta Bijan. Zainspirowana filmem Lyncha stworzyła fantastyczny obraz, opowiadający o śmierci, miłości i tańcu, czyli wszystkich rzeczach o których warto robić sztukę. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodziła się na tą współpracę i bardzo dumny z ostatecznego efektu.  

 

Leave a Reply