Piotr Prysiaznik z drugim autorskim utworem “Ogrodów czar” [RECENZJA]

Ballada “The Charm of the Gardens – Ogrodów czar” to kolejny utwór Piotra Prysiaznika z powstającego właśnie albumu ,,Otwórz mój świat”.

“Ogrodów czar” to trochę niewspółczesna, bajkowa opowieść, przenosząca nas w inną, nieeksploatowaną już w takim wymiarze przestrzeń muzyczną. Jakby celowo odległą od tego, co znamy z rozgłośni radiowych i właśnie dzięki temu na swój sposób unikatową. Piotr Prysiaznik odnalazł własną przestrzeń artystyczną, w której czuje się swobodnie i przekonująco. Przy tym czerpie z tych wszystkich elementów, które doskonale znamy. Lata 80. stanowią dla niego punk wyjścia, o czym świadczy syntezatorowe brzmienie wzbogacone tym razem dźwiękami instrumentów smyczkowych.

fot. materiały prasowe

Proste zabiegi pozwoliły artyście stworzyć klimat, podkreślający przekaz i stający się tym samym siłą tego utworu. Ten projekt to niszowa działalność jego pomysłodawcy, jednak właśnie poprzez niekomercyjny charakter, kompozycja staje się ciekawym rozdziałem nie tylko w działalności Piotra, ale także w znacznie szerszej perspektywie. “Ogrodów czar” to nie jest propozycja dla każdego, pozornie może wydawać się nawet mało atrakcyjna, także ze względu na manierę wokalną twórcy. Jednak to wszystko, co w pierwszym odczuciu może być trudne do zaakceptowania, w głębszym rozrachunku stanowi tak naprawdę o wyjątkowości i sensie tej piosenki.

*****

Utwór powstał w trudnym czasie pandemii i opowiada o bolesnym dla nas okresie pożegnań z naszymi bliskimi, przyjaciółmi oraz z wszystkimi, których kochamy. ,,The Charm of the Gardens” jest jednocześnie medytacją i formą wniknięcia w siebie – to muzyczne spotkanie z wewnętrznym dzieckiem, które jest w każdym z nas. ,,Nadziei czas” to motto tej piosenki!

Piotr Prysiaznik jest producentem i autorem tekstów, obecnie mieszka w Berlinie.

„Ogrodów czar” to drugi singiel z obecnie powstającego albumu ,, Otwórz mój świat”, na który złożą się kompozycje o różnorodnym zabarwieniu muzycznym i tekstowym.

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

Posłuchaj utworu w serwisach cyfrowych: 

*****

Słowa: Piotr Prysiaznik
Muzyka: Piotr Prysiaznik Mix i Mastering: Hugiz Records Tomasz Moskalski Nagrania zrealizowano w Gierkestudio Berlin Realizacja wideo: Rotorvideos

.

 

Leave a Reply