Polski gitarzysta, który zachwycił w America’s Got Talent. Marcin Patrzałek prezentuje utwór “Time Carries Me”

O tym 19-latku Simon Cowell (ojciec chrzestny sukcesu One Direction) powiedział, że pokazuje po co stworzono gitarę. Mowa tu o Marcinie Patrzałku, który właśnie zaprezentował nowy utwór zatytułowany “Time Carries Me”.

Marcin Patrzałek to muzyk obdarzony dynamiczną i olśniewającą wirtuozerią, a także unikalnym perkusyjnym stylem. Wykazuje niesamowitą pomysłowość jako aranżer i producent w wielu stylach i gatunkach. Nic więc dziwnego, że Sony Music Masterworks podpisało kontrakt z młodym polskim gitarzystą.

fot. materiały prasowe

Marcin  zyskał popularność po wygraniu IX edycji polskiego talent show „Must Be the Music” (2015), a następnie włoskiego „Te Si Que Vales” ( 2018 ). Urzekł także publiczność telewizyjną, liczącą ponad 10 milionów widzów w USA, docierając do półfinałów „America’ s Got Talent”.

20 sierpnia ukazuje się kolejny singiel artysty nagrany w tej wytwórni zatytułowany „Time Carries Me”. Utwór napisany został podczas udziału MARCINA w America’ s Got Talent”.

„Filozofia absurdu Alberta Camusa fascynowała mnie wtedy jak nic innego, a jego esej „Mit Syzyfa”” był dla mnie inspiracją do napisania tego utworu. Nie uważam się za osobę szczególnie głęboką czy uduchowioną, ale w czasie wielkich zmian w moim życiu większość rzeczy, które mi się przydarzyły, wydawała się absurdalna. Stałem w obliczu Nowego, wielu nowych znaczeń i byłem zmuszony unieść rzeczywistość tego wszystkiego. Teraz minęło już sporo czasu, a ja pozwalam się nieść życiu takim, jakie jest…”.

Jego nagrania zgarnęły ponad 100 milionów wyświetleń online ( 500.000 subskrypcji kanału YT, 550.000 followersów na Tik Tok i 300.000 na Instagram). Opracowanie utworu „Kashmir” zespołu Led Zeppelin natychmiast stało się viralem, zyskując podziw takich gwiazd jak: Jack Black, Tom Morello czy Paul Stanley.

Urodzony w 2000 roku w Kielcach, Marcin rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 10 lat. Dwa lata później rozpoczął naukę technik flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany. Następnie zanurzył się w świecie perkusyjnego fingerstyle ( wykorzystując cały instrument w nieoczekiwany i innowacyjny sposób) i rozwinął unikalny styl i brzmienie, które mimo młodego wieku, przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie.

 

Leave a Reply