“Get Up Off Your Knees”, czyli ognista propozycja zespołu Tantfreaky [RECENZJA]

“Get Up Off Your Knees” to nowy, niezwykle ognisty utwór zespołu Tantfreaky. Do ich premierowego singla powstał teledysk.

Zjawiskowy, a przy tym zaczepny w refrenach wokal oraz sama interpretacja Karoliny Lipskiej stanowi mocną część nowego singla grupy Tantfreaky. W tak ciekawej, dosyć nieoczywistej formie muzycznej, głos emanuje pewnego rodzaju egzotyką. Zespół posiada zdolność do sklejania w jedną całość wielu odległych od siebie inspiracji, dzięki czemu ich autorska propozycja posiada oryginalną, a przy tym niezwykle wciągającą otoczkę muzyczną.

fot. Tomasz Raczyński

Przestrzenne brzmienie utworu “Get Up Off Your Knees” oparte na syntezatorach, połamane zostało jazzującymi improwizacjami, etnicznym beatem i akustycznymi wtrąceniami. W najmniej oczywistym momencie pojawia się także rapowana wstawka Kacpra Mikołajuka. Wszystko razem tworzy jednak spójną całość, tak mocno podkreślającą charakter oraz niepowtarzalność twórczości zespołu. Ten utwór jest niezwykle fascynujący i wciągający właśnie poprzez zmyślną konstrukcję muzyczną. Do tego dochodzi jakaś duchowa wymiana energii między muzykami, a także słuchaczem, który da się wciągnąć w ich niezwykle fascynującą opowieść. Warto sprawdzić samemu. Zapewne Tantfreaky potrafią jeszcze mocniej hipnotyzować swoimi dokonaniami na koncertach, bo ich muzyka jest ognista, pełna różnorodnych odniesień i kolorytu. A tak silne, charyzmatyczne osobowości, jaką bez wątpienia jest Karolina są na wagę złota. Cudowne odkrycie.

*****

Utwór jest afirmacją mocy i piękna drzemiącego w człowieku. Nowy styl, który kreują Tantfreaky łączy w sobie lirykę z wyrazistym beatem, dżunglę z operą, spokój z temperamentem. Ta muzyka oczyszcza umysł i duszę.

Tantfreaky łączą nowoczesne elektro-akustyczne brzmienia z wibrującym śpiewem frontwoman. Tworzenie traktują jako terapię, sposób na szczęście.

Wciąż poszukują nowych muzycznych światów. W swojej sztuce dzielą się emocjami, które malują w improwizowanych frazach. Muzyka Tantfreaków to podróż pełna nieoczywistych rytmów, pięknej harmonii, pasji i miłości.

W marcu tego roku zespół zaprezentował dwa premierowe utwory, których także można posłuchać na YouTube, a są nimi – “Free Your Emotions” i “I’m In Love With My Life”.

“Get Up Off Your Knees” w serwisach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/tantfreaky/get-up-off-your-knees

 

Leave a Reply