RAT KRU i Rau Performance w kawałku “DMT”

Kolejnym singlem, który obok wydanego w lutym utworu “Grzyby” z Mery Spolsky promuje wydawnictwo duetu RAT KRU, jest nowa piosenka “DMT” nagrana razem z Rau Performance.

RAT KRU to działający od 2016 roku zespół, w którego skład wchodzą Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy. Wykonują oni muzykę z pogranicza elektroniki i hip-hopu. W swojej twórczości, którą sami określają mianem “betonowej samby”, często inspirują się retro brzmieniami. Ich teksty nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale też opisują wybrane fragmenty rzeczywistości. Dzięki takim utworom jak “Cześć”, “Ego”, “Świnia” czy wspomnianym wcześniej “Grzybom” zwrócili na siebie uwagę szerokiej publiczności. Swoją płytą “Rok Szczura” zdobyli serca fanów w całej Polsce.

fot. Hryniewicz

Teraz duet szykuje się do wydania nowego albumu, który ukaże się jesienią tego roku.

“DMT” to kolejny szalony singiel Ratkrusów, który z pewnością zachwyci miłośników ich muzycznego stylu. W piosence słychać nawiązania doglam blue grass na bicie bębnów karkonowskich. Do wykonania utworu poznaniacy zaprosili rapera RAU PERFORMANCE – jednego z najciekawszych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Więcej o samym utworze opowiada sam duet:

“DMT to strumień świadomości, sprawozdanie z szaleństwa, zanurzenie się w psychodelicznym stanie. Nie znaczy nic tak naprawdę mimo, że znaczy wszystko. Idealnie w ten klimat wkleił się RAU PERFORMANCE, po czym spadł z ławki”.

Klip do piosenki “DMT” jest dostępny na kanale KayaxTV. Za animację, grafikę, scenariusz i pomysł odpowiedzialny jest Łukasz Jędrzejczak – właściciel studia audio/video BYBTUNES.

 

Jedna odpowiedź do “RAT KRU i Rau Performance w kawałku “DMT””

Leave a Reply