BlackKay powraca z utworem “Deep Blue”. Zapowiedź albumu

“Deep Blue” to kolejny premierowy utwór wokalistki rockowej Kasi BlackKay Bieńkowskiej. Tym razem jest to także zapowiedź albumu artystki zatytułowanego “Aquarius”.

Kasia „BlackKay” Bieńkowska to rockowa wokalistka, która od niedawna kroczy swoją solową ścieżką muzyczną. Kasia jest szerzej znana w rockowej społeczności jako głos grupy White Highway, kojarzonej z muzyką w stylu hard’n’heavy z lat ’80. Ponadto, artystka udziela się także jako jeden z trzech głównych wokali memoriału Ronniego Jamesa Dio, jest też organizatorką „Still Of The Night – 80s Rock Live Show” – retro imprezy poświęconej hair-metalowym zespołom z lat ’80. Jako BlackKay działa od roku i niedawno zapowiedziała swój pierwszy solowy album „Aquarius”, który promuje kolejnym, już trzecim singlem pt. „Deep Blue”. Teledysk pojawił się na YouTube 20 lipca.

Klip do „Deep Blue” został nakręcony na Malediwach w kwietniu br. Jednak sama piosenka ma nieco poważniejsze przesłanie.

Piosenka mówi o wolności, którą wszyscy odczuwamy, gdy jesteśmy na łonie natury, ale jednocześnie przypomina, że to łono nam ucieka. Niszczymy naszą planetę i za 10 lat takich widoków możemy już nie zobaczyć, jeśli teraz nie podejmiemy żadnych działań. Boję się, jaki świat zostawimy naszym dzieciom i wnukom, dlatego chciałam w klipie pokazać to, co możemy stracić. I ciągle pytam „What we gonna do?” – jak informuje BlackKay

Współautorem singla „Deep Blue” jest gitarzysta – Paul Polish Gromadzki. Na perkusji zagrał Przemek Pawlas. Artystka opublikowała wcześniej dwa utwory – polskojęzyczną rockową balladę „Światło.Cień” i bluesowy „Bring Me The Light”, które ujrzały światło dzienne pod koniec 2020 roku. Wszystkie piosenki znajdą się na albumie o nieco mistycznej nazwie – „Aquarius”, co jest nazwą gwiazdozbioru Wodnika i jednocześnie znakiem zodiaku BlackKay. Kolejne utwory  – i sama premiera płyty – w drodze!

Zachęcamy do do śledzenia BlackKay w social mediach: https://www.facebook.com/BlackKayOfficial

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply