Owca prezentuje prezentuje nowy utwór “nieMy” [RECENZJA]

“nieMy” to premierowy singiel niezależnego artysty, występującego pod pseudonimem Owca. Jego styl muzyczny to wybuchowa mieszanka elektroniki, popu i energicznego rocka.

Utwór “nieMy” to przykład tego, jak ciekawe oblicza może przybierać muzyka alternatywna. Ostatnio ten gatunek został potraktowany, jako zsyp, do którego wrzuca się wszystko, co odstaje od typowo radiowego popu. A przecież warto zauważyć, że poza mieszanką gatunków, wartościową alternatywę określa indywidualne, niekiedy bardziej eksperymentalne podejście do samej formy artystycznej. Nie zapominając o melodyce, tworzy się wciągający klimat, a czasem dorzuca bardziej ekspresyjny wyraz poprzez mniej oczywistą ornamentykę brzmień. Owcy udało się tego dokonać w jego nowej, porywającej propozycji.

fot. materiały prasowe

Niby artysta czerpie z tego wszystkiego, co już dobrze znamy, ale poprzez własne, świeże spojrzenie nadaje swoim pomysłom innego wymiaru. Sama propozycja może kojarzyć się z latami 90., może nawet 80., jednak energetyczny przekaz nadaje jej współczesnej żywotności. Do tego dostaliśmy ciekawy, powtarzalny, ale mocno wkręcający się w podświadomość refren, który staje się swego rodzaju symbolem tej piosenki. Odnosi się on nie tylko do mocno angażującej muzyki, ale też do tekstu. Ten utwór to miła i niezwykle zaskakująca sytuacja, która zapewne znajdzie swój dalszy rozwój w kolejnych poczynaniach artysty. Póki co jest bardzo dobrze.

*****

Utwór “nieMy” opowiada o chorobie dziesiątkującej nasze społeczeństwo – samotności. Chłodne relacje, brak zrozumienia i akceptacji. Jemy przy jednym stole ale myślami jesteśmy w innej czasoprzestrzeni. Razem, a jednak osobno. Tak mogę podsumować mój kawałek. – jak informuje artysta.

Owca to niezależny artysta, tworzący w zaciszu swojego małego pokoju na obrzeżach Warszawy. W swoich utworach zaprasza swoich słuchaczy do swojego świata pełnego kontrastów.

W jego twórczości znajdziemy opowieści o niespełnionych miłościach, tęsknotach za beztroską przeszłością, ale także frustracje otaczającym światem i krytykę “systemu”. Styl muzyczny to wybuchowa mieszanka klubowej elektroniki, popu i energicznego rocka.

Za produkcję teledysku odpowiedzialna jest Patrycja Korol PATfilm.

*****

Słuchaj singla “nieMy” w serwisach streamingowych: https://mugo.lnk.to/nieMy

Tekst i muzyka: Przemek Owca Owczarek

Mastering: Eprom Sounds Studio

 

Leave a Reply