Happysad prezentuje nową wersję utworu “My się nie chcemy bić”

Utwór “My się nie chcemy bić” zespołu Happysad znany jest z płyty “Mów mi dobrze”. Teraz piosenka doczekała się nowej wersji, nagranej z okazji 20 lecia grupy.

To trzecie i ostatnie podejście do tej melodii i tekstu. Singiel zapowiada naszą nową, jubileuszową płytę “Odrzutowce i kowery”, której premierę firma Mystic wyznaczyła na 27 sierpnia 2021. – jak informuje zespół

Ten jubileuszowy album z okazji dwudziestolecia zespołu to zbiór siedmiu utworów nigdy wcześniej niepublikowanych (odrzutowce), oraz kolejnych siedmiu (kowerów), bardzo dobrze znanych, poddanych znacznemu aranżacyjnemu liftingowi.

Płyta ukaże się 27 sierpnia 2021 roku w formacie 2CD oraz na dwóch kolorowych winylach.

fot. okładka płyty (Nikodem Szewczyk)

Natomiast 13 października 2021 nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka Żanety Gotowalskiej “Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad“, która również zostanie wydana z okazji 20. urodzin zespołu.

Muzycy Happysad opowiadają o utworze „My się nie chcemy bić 20yrs”: Wciąż aktualny, wciąż wzywamy do pohamowania nienawiści i szukania zrozumienia. To utwór, który wyjątkowo często zmieniał swoją formę – jest to trzecia jego wersja i według nas – najlepsza. Fan fact: solo saksofonu nagrane zostało w toalecie, żeby uzyskać fantastycznie oldskulowy pogłos.

Autorem klipu jest Tomasz Płonka.

 

Nowy utwór “Bez cienia”. Zespół Happysad zapowiada album “Odrzutowce i kowery”

 

Leave a Reply