Niemoc prezentuje nowy singiel “Lekkie góry”

Kilka dni temu ukazał się drugi singiel “Lekkie góry”, zwiastujący nową płytę zespołu Niemoc.

“Lekkie Góry” to singiel, który chyba najbardziej może kojarzyć się ze “starą Niemocą” – instrumentalny, z melodią prowadzoną przez gitarę i podskórnym klimatem lat osiemdziesiątych. Może jest trochę jak starsza siostra “Miss Żużla”, ale opakowany w nasze nowe inspiracje i muzyczne oraz wizualne doświadczenia. Póki co zapowiada się, że w wydaniu koncertowym na pewno dorówna, a może przewyższy singiel z “Baśni”, więc warto posłuchać chociażby po to, żeby być gotowym na tańce pod sceną.

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.

fot. materiały prasowe

W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca “Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

16 czerwca ukazał się “Plankton”, pierwszy z singli zwiastujących nową płytę Niemocy, nagrany z gościnnym udziałem Kachy Kowalczyk z zespołu Coals.

 

Leave a Reply