Cannonball prezentuje teledysk do singla “Czas” [RECENZJA]

“Czas” to najnowszy singiel, ale także teledysk rockowego zespołu Cannonball. Utwór znalazł się na premierowej EPce grupy zatytułowanej “Kule Biją”, która jest dostępna w serwisach cyfrowych.

Singiel “Czas” otwiera premierową EPkę zespołu, która ukazała się pod koniec 2020 roku. Pomimo, że sama kompozycja nie określa w pełni całego minialbumu Cannoball zatytułowanego “Kule biją”, to staje się jego ważną wizytówką. Gitarowy rozmach oraz energia tego kawałka bywa imponująca, chociaż grupa nie oparła swojej stylistyki jedynie na ostrym szarpnięciu strun. Bezkompromisowe brzmienie zostało podkreślone melodyką, tak wyraźnie idącą w stronę niemałej przebojowości. Przy tym grupa podkreśla swój indywidualny styl poprzez rockową otwartość, nie uciekając przy tym w nadmiernie alternatywne rejony.

fot. materiały prasowe

Słychać, że zespół jest sobą, a przy tym pokazuje w pełni zawodowe podejście do takiej materii artystycznej. “Czas” posiada rockowy sznyt, ale band sięga też do korzennie brzmiącej muzyki rockowej, którą zestawia razem z nowoczesnym kolorytem określonym poprzez należytą produkcję. Z rozmachem poprowadzono także brzmienie instrumentów klawiszowych, podkreślających charakterystykę ich projektu. Do tego dochodzi doskonale wpleciony wokal – warto dodać, że Zbyszko Tuchołka jest świetnym wokalistą, idealnie odnajdującym się w takiej konwencji. “Czas” to bardzo znamienny utwór, który pokazuje niezbywalną charakterystykę całego zespołu. To ważne wprowadzenie do całej EPki, a także należyty rozbieg przed tym, co jeszcze Cannonball zaprezentuje w przyszłości.

*****

Utwór “Czas” to energetyczny i pozytywny kawałek, który zachęca do odpowiedzi na niezwykle ważne pytanie – jak wykorzystujesz dany Tobie w życiu czas? Czy poświęcasz go na ważne rzeczy i czym są te “ważne rzeczy” dla Ciebie? Czy udajesz w życiu kogoś, kim nie jesteś?

Być może jesteś zapatrzony za mocno w przyszłość i pogrążasz się w stresie i niepewności? A może skupiasz się na przeszłości, co budzi w Tobie żal, nostalgię. Twój czas tutaj jest ograniczony, bądź tu i teraz, a nie w przeszłości lub przyszłości (bo one nie istnieją).

*****

CANNONBALL to mocne gitarowe riffy, partie klawiszowe legendarnych organów Hammond, z pulsującą sekcją rytmiczną i bogatą warstwą wokalną. Lubimy nawiązywać do takich nurtów muzycznych jak rock, pop czy wręcz do muzyki operowej. Jesteśmy fanami bogatych harmonii zarówno wokalnych jak i instrumentalnych, zmian tempa, nastroju, dobrego pulsu. Zespół chce też udowodnić, że potrafi pisać piosenki, które wpadają w ucho, do których chce się wracać.

CANNONBALL to poznański skład hard rockowy, w skład, którego wchodzą muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Na swoim koncie mają liczne współprace artystyczne, m.in. z Kasią Kowalską, Markiem Piekarczykiem, Dawidem Kwiatkowski czy Stachurskym.

“Działając od 2018 r. stworzyliśmy debiutancki, mocny koncertowy repertuar, którego część została zarejestrowana w marcu 2019 w Karlin Studio, jako EP “Friends with Benefits”. Obecnie dołączyła do tego nasza druga EP “Kule Biją”.”

*****

Zespół Cannonball gra w składzie:

Zbyszko Tuchołka – wokal

Piotr Skraburski – organy Hammonda

Michał Bobrowski – gitara

Paweł Malinowski – bas

Piotr Szpalik – perkusja

 

Leave a Reply