Nie żyje Krystyna Konarska. Wokalistka miała 80 lat

Nie żyje Krystyna Konarska, piosenkarka znana, m.in. z przebojów “Zakochani są wśród nas” czy “Przyjdzie po mnie ktoś”. Wokalistka zmarła w Niemczech w wieku 80 lat.

Krystyna Konarska chorowała. Przeszła rozległy zawał, a potem wylew.

Jako pierwsza o śmierci Krystyny Konarskiej przekazała mediom Ewa Szczepanik, która przez prowadziła oficjalny fan klub artystki i pozostawała w nią w stałym kontakcie. Ponadto prowadziła stronę internetową piosenkarki i to za pośrednictwem witryny przekazała smutne wieści.

fot. Janusz Sobolewski /Agencja FORUM

“Dotarła do nas z Niemiec bardzo przykra wiadomość. Krystyna Konarska nie żyje. Trudno w to uwierzyć wielbicielom jej wyjątkowego talentu, dla których ta wspaniała artystka była kimś ważnym i bliskim, choć od dość dawna mieszkała poza Polską i nie udzielała się publicznie. Lśniła ciepłym blaskiem najpiękniejszej gwiazdy, dając nam swoimi niezapomnianymi piosenkami tak wiele radości i wzruszeń” – czytamy na stronie.

Krystyna Konarska urodziła się 8 marca 1941 r. w Berlinie. Jej mama pracowała w służbach medycznych, a ojciec zginął, zanim przyszła na świat.Jako nastolatka przyjechała do Polski, gdzie uczęszczała do Liceum Pedagogicznego w Opolu, którego nie ukończyła, ponieważ wyszła za mąż za studenta medycyny. Niedługo później na świecie pojawił się ich syn Artur.

Krystyna Konarska w 1962 r. została laureatką konkursu zorganizowanego przez tamtejszą rozgłośnię. Kilka razy wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Odbyła trasy koncertowe po ZSRR, Węgrzech i Jugosławii.

W drugiej połowie lat 60. wyjechała z kraju i zamieszkała w Paryżu. Później mieszkała także na Alasce i w końcu przeprowadziła się do Niemiec. Na początku w NRD prowadziła cykl audycji telewizyjnych – “Krystyna Konarska przedstawia”. Występowała też w kilku filmach telewizyjnych w NRD oraz zagrała główną rolę w polskim filmie “Pingwin”.

Leave a Reply