Najpopularniejsze albumy w I połowie 2021 roku

Wśród najlepiej sprzedających się płyt, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, znajdują się m.in. albumy sanah, Sobla, duetów Kwiat Jabłoni i PRO8L3M.

Wiele wskazuje na to, że najnowszy album sanah „Irenka” może przebić sukces ubiegłorocznego debiutu „Królowa dram”. Tuż za nią w kategorii Pop/rock plasuje się krążek „Mogło być nic” Kwiatu Jabłoni i „Ostatnia płyta” Kultu. Zaś w streamingu artystka rywalizuje m.in. z triumfatorami tegorocznego Konkursu Eurowizji – zespołem Måneskin. Obok sanah (kategoria pop/rock), jednym z najpopularniejszych w kategorii hip-hop jest PRO8L3M. Najnowszy album duetu „Fight Club” zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród najpopularniejszych rapowych krążków minionego półrocza, za KęKę i Soblem.

Listę Top 10 najpopularniejszych płyt CD w pierwszej połowie roku w Polsce otwierają dwa krążki sanah – „Irenka” i „Królowa dram”. Drugi album wokalistki zajmuje jednocześnie pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w każdym regionie kraju. Podium ogólnopolskiej listy uzupełnia składanka „Złota kolekcja” Krzysztofa Krawczyka z takimi przebojami, jak „To co dał nam świat” czy „Parostatek”. Zaraz za nim uplasował się drugi, wyczekiwany album duetu Kwiat Jabłoni „Mogło być nic”.

W czołowej dziesiątce nie mogło zabraknąć twórców jednego z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce – hip-hopu. Największe triumfy święcą raperzy, którzy w I połowie roku zaprezentowali fanom nowy materiał, dzięki czemu mają jednocześnie szansę na zdobycie nominacji do Bestsellerów Empiku 2021. Najwyżej w ogólnopolskim zestawieniu plasuje się Sobel z albumem „Pułapka na motyle” (5. miejsce), za nim KęKę z najnowszym krążkiem „SIARA” (7.) oraz PRO8L3M i ich „Fight Club” (9.)

W pierwszym półroczu fani płyt analogowych wybrali się w sentymentalną podróż do końcówki ubiegłego stulecia. Na szczycie zestawienia najczęściej kupowanych winyli znalazł się kultowy album „Kayah&Bregovic”. Tuż za polsko-bałkańską kolaboracją uplasowała się „Miłość w czasach popkultury” – album, który otworzył zespołowi Myslovitz z Arturem Rojkiem drzwi do ogólnopolskiej kariery. Podium zamyka debiutancki, pokryty platyną album Kwiatu Jabłoni „Niemożliwe”, wydany na różowym winylu.

Top 10 płyt CD w Polsce:
1. Irenka – sanah
2. Królowa Dram – sanah
3. Złota Kolekcja – Krzysztof Krawczyk
4. Mogło Być Nic – Kwiat Jabłoni
5. Pułapka na motyle – Sobel
6. Małomiasteczkowy – Dawid Podsiadło
7. Cinema – Andrea Bocelli
8. Siara – KęKę
9. Męskie Granie 2020
10. Fight Club – PRO8L3M

Top 5 płyt winylowych w Polsce:
1. Kayah & Bregović
2. Miłość w czasach popkultury – Myslovitz
3. Niemożliwe – Kwiat Jabłoni
4. Irenka – sanah
5. Mój Empik – Mój Winyl. Muzyka Filmowa

 

Leave a Reply