Polska Cruella, czyli Maya Krav z wyjątkowym koncertem online! [RECENZJA]

30 czerwca w sieci pojawił się koncert Mayi Krav, który został zrealizowany w rybnickim Domu Kultury w Boguszowicach. Na perkusji wspierał artystkę Igor Lot. Wydarzenie można obejrzeć za naszym pośrednictwem.

Maya Krav przygotowała prawdziwą muzyczną petardę! Koncert zarejestrowany w Domu Kultury w Boguszawicach jest o tyle interesujący, że wykracza poza formułę setów prezentowanych chociażby przed dj’ów. Jej muzyka nie składa się jedynie z muzyki klubowej, tym bardziej, że dostaliśmy autorskie kompozycje. Artystka umiejętnie zawłaszcza sobie dalsze przestrzenie, składające się z elementów elektronicznej muzyki syntezatorowej, często instrumentalnej (choć pojawiają się też sample wokalne) oraz rockowej energii.

fot. Mateusz Politański

Przy tym Maya potrafi podtrzymać temperaturę całego wydarzenia, sprawnie poruszając się pomiędzy kompozycjami, łapiąc też za… gitarę elektryczną (stąd ta rockowa witalność). Multiinstrumentalistka i prawdziwa kobieta kameleon! Swoją drogą nieprzypadkowy jest makijaż artystki, zainspirowany filmem “Cruella”. To swego rodzaju symbol debiutujących artystów, którzy muszą cały czas rozpychać się, żeby zostać zauważonymi. Dynamiki dodaje także żywa perkusja, za którą zasiadł kształcący się, choć już bardzo zdolny muzyk Igor Lot, bez problemu chwytający wszystkie pomysły Mayi. Igor z łatwością dostosowuje się do tempa koncertu, zaznaczając przy tym własną obecność.

Nie da się ukryć, że koncerty online rządzą się swoimi prawami, jednak artystce udało się stworzyć i “sprzedać” pewną stylizację, mocno określoną poprzez charyzmę oraz muzyczny indywidualizm. To wszystko można zaobserwować podczas 30 minut tego koncertu. Oprócz pewnej głębi, którą nadano poszczególnym kawałkom, Maya Krav wymknęła się rutynie, dając nam najlepsze muzyczne wrażenia oraz idące za nimi emocje. Za każdym razem zaskakując także poprzez nieco zmienione wersje tych numerów, które już znamy chociażby z sieci (“Deep&High”). To kawał dobrej rozrywki. Warto sprawdzić.

*****

“Trochę w sobie widzę ostatnio zekranizowaną Cruellę, graną przez Emmę Stone. Mimo że na początku mojej kariery wielu mnie odrzuciło to jednak zostałam zauważona przez ważne postacie. W tym makijażu chciałam zobrazować trudną sytuację debiutujących artystów, którzy tak jak filmowa Cruella, muszą przedzierać się łokciami przez wymagający rynek, narzucający bardzo wysokie standardy” – Maya Krav

Artystka wystąpiła w specjalnie przygotowanej stylizacji, inspirowanej filmem “Cruella”. Makijaż odwzorowała certyfikowana wizażystka Agata Domeradzka.

Igor Lot to 22-letni student kompozycji muzycznej w sztukach audiowizualnych, zajmujący się kompozycją, aranżacją, produkcją i poniekąd realizacją dźwięku. Na perkusji gra z zamiłowania, a także dla czystej przyjemności.

Maya Krav udowadnia, że ciężka praca, wytrwałość i przepychanie się łokciami na tym bardzo wymagającym rynku przynoszą efekty. Jej muzyka to przyszłość, to awangarda, czyli coś co wyprzedza epokę.

Maya Krav, czyli Maja Krawczyk jest kompozytorką, autorką i producentką muzyki elektronicznej, która nie boi się eksperymentować z brzmieniami.

Od najmłodszych lat nie umiała rozstać się z gitarą, ale odkąd poszła na studia, znalazła pomysł na siebie zagłębiając się w tajniki produkcji muzycznej oraz syntezatorów. Energiczna i pewna siebie solistka dodaje każdej ze swoich piosenek szczyptę brokatu. Jej remix “Miło Było Pana Poznać” Mery Spolsky został doceniony przez samą autorkę oryginału! Na co dzień studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Katowicach. Zadebiutowała w zeszłym roku wydając singiel “Deep&High”, a każda z jej piosenek jest obdarzona szczyptą brokatu. Do tej pory miała okazję m.in. supportować Sanah na wydarzeniu “Siła Jest Kobietą”. Pochodzi ze Śląska, a każdy jej koncert jest niezwykłym świetlnym i imprezowym show!

 

fot. Mateusz Politański

Leave a Reply