JACEK ER z przebojowym utworem “W słońcu” [RECENZJA]

“W słońcu” to debiutancki singiel JACKA ER, którego możecie kojarzyć z formacji A n o t h e r l a n d. Teraz artysta powraca z solową odsłoną własnej twórczości. Do tego niezwykle przebojowego utworu powstał teledysk.

Czy można stworzyć słoneczny, taneczny, a przy tym przebojowy utwór nie czerpiąc z banalnych rozwiązań muzycznych? Zdecydowanie tak, a najlepszym tego przykładem jest solowy utwór JACKA ER, który postanowił szukać dla siebie nieco innych przestrzeni artystycznych, będących poza zasięgiem zespołu A n o t h e r l a n d. Pozostawiając gitarową energię, wokalista postawił na świeże brzmienia pop-elektroniczne. Inspiracje sięgają nawet lat 90., choć jego współczesną formę określa doskonała nowoczesna aranżacja i przyzwoita produkcja.

fot. materiały prasowe

Choć w samej kompozycji łatwo dostrzec elementy muzyki rozrywkowej (rytm, intensywny bit, powtarzalny refren), które są nam doskonale znane, to artysta przeobraża je na swój sposób, idąc w mniej oczywistym kierunku. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z żywiołowym, starannie dopracowanym “letniakiem”, który świetnie sprawdzi się podczas trwających wakacji, jednak sama konstrukcja tej kompozycji wydaje się bardziej piosenkowa. Tym samym chwytliwy kawałek “W słońcu” odnajdzie się nie tylko na klubowym parkiecie w sezonie letnim. Najważniejszym staje się jednak fakt, że pomimo eksploatacji muzyki tanecznej, sam utwór nie balansuje na granicy bezemocjonalnej monotonii. Po nałożeniu kilku czytelnych szablonów muzycznych (pop, elektronika, muzyka klubowa) i bez popadania w rutynę, dostaliśmy solidną jakość. Czuć też, że iskrzący od pomysłów utwór po prostu bardzo dobrze pasuje do stylistyki, którą przyjął JACEK ER. Wszystko idealnie klei się ze sobą i otwiera dalsze możliwości eksperymentowania na takiej płaszczyźnie artystycznej.

*****

JACEK ER to pseudonim artystyczny wokalisty, songwritera i producenta muzycznego Jacka Reczyńskiego – szerszej publiczności znanego jako lider zespołu Anotherland, z którym działa nieprzerwanie od 2013 roku. Niesiony własnymi potrzebami artystycznymi oraz chęcią eksplorowania nowych dla siebie przestrzeni muzycznych, postanowił wraz z początkiem 2021 roku rozpocząć pisanie swojej autorskiej opowieści. Debiutanckim singlem solowego projektu JACEK ER jest utwór “W słońcu”, a sam projekt stawia sobie za cel nabrać szybkiego rozpędu!

“W Słońcu to mój debiutancki solowy singiel, w którym przesyłam Wam dużo Słońca!” – JACEK ER

*****

Słuchaj utworu “W słońcu” w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/JacekErWSloncu/  

*****

Tekst: JACEK ER

Muzyka: JACEK ER, DJ Šwídron 2000

Produkcja: JACEK ER, DJ Šwídron 2000

Realizacja, mix, master: Grzegorz Mukanowski

 

fot. okładka singla

Leave a Reply