Energetyczny przebój na lato – “MMXXI” Kamila Bednarka. Premiera płyty “Bednarek inaczej”

„MMXXI…” to kolejny utwór promujący najnowszą płytę Bednarka, której premiera odbędzie się 6 sierpnia.  Muzyką do najnowszego singla zajął się sam artysta z pomocą Jana Smoczyńskiego.

Tekst do najnowszego singla stworzył sam artysta, który poprzez swój nowy utwór apeluje do ludzi aby walczyli o lepsze jutro. Bednarek porusza również kwestię sztuczności i bezsensownych treści w internecie.

fot. okładka płyty

„Bądźmy silni i nie dajmy się stłamsić toksycznej, złej stronie internetu. Myślmy, kierujmy się sercem i głową! Gramy w jednym zespole! Bądźmy PRAWDZIWI!” Kamil Bednarek

*****

 

“INACZEJ” to kolejny etap mojej muzycznej podróży, podczas której wciąż uczę się czegoś nowego i pozwalam sobie na odkrywanie i łączenie nieznanych mi wcześniej gatunków muzycznych.Wspólnie z Jankiem Smoczyńskim staraliśmy się, aby brzmiała nowocześnie, zaskakiwała formą, a przede wszystkim brzmiała „inaczej„ niż wszystkie albumy, które dotychczas wydałem. Bądźcie ze mną w tej dźwiękowej ekspedycji i przeżywajcie ją całą wrażliwością, jaką w sobie macie.” – Kamil Bednarek

Nowe wydawnictwo Wytwórni Space Records, założonej kilka lat temu przez Kamila zebrało 16 tytułów. Promujące ją „Bądź przy mnie”„Wojownik światła” czy „pull up” to utwory, które uzyskały świeżo po premierze status platyny i złota.

BEDNAREK INACZEJ to album pełen doświadczeń, przeżyć i obserwacji Artysty, w którym odpowiada na wiele zadawanych przez ostatnie miesiące mu pytań, a także pytań o jakość egzystencji, które Kamil stawia sobie sam.

„… Jak nie ulec rozkoszom?!
Jak nie oddać się wszystkim fantazjom, co same się proszą… Jak nie ulec tym głosom?!
Co swą mądraścią chcą dorównać niebiosom?!
Czym jest mój cel ?
Czy w końcu uda się jakoś mądrze,
Ujrzeć w sobie to co dobre?! …”

Tekst z utworu pt. „W matni” ze znakiem zapytania i nutką niewiadomej, przy muzycznej przestrzeni skłaniają do chwili refleksji.

Album INACZEJ powstał przy współpracy z wybitnym producentem Janem Smoczyńskim, a zaproszeni do współpracy artyści okraszają go swoim muzycznym talentem.

Nie dominuje w nim konkretny gatunek muzyczny i odgórnie ustalona stylistyka. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że Bednarek oddaje światu to co w jego duszy gra… bywa, że z uśmiechem i dystansem, bywa też, że ze łzami w oczach… Wszystko to do odkrycia w albumie INACZEJ.

 

 

Leave a Reply