Rafał Pisowicz z utworem “Miłość prawdziwa” [RECENZJA]

“Miłość prawdziwa” to singiel Rafała Pisowicza, który znalazł się na jego płycie zatytułowanej “Powiewem Słowa”. To utworu powstał teledysk nakręcony, m.in. w zabytkowej rotundzie na wzgórzu zamkowym w Cieszynie.

“Miłość prawdziwa” to starannie przygotowana, póki co najnowsza singlowa propozycja Rafała Pisowicza. Artyście zależało na stworzeniu hymnu o miłości i sama konwencja tej kompozycji wraz z przekazem podkreśla przyjęty zamysł artystyczny. Poprzez bezpośredni tekst odnoszący się do najważniejszego dla każdego z nas uczucia, zobrazowano pewną historię, tworzącą symbiozę z na swój sposób specyficzną, ale jakże przyjemną formą. Nawet pojawiające się dosłowności nie zaburzają nastroju, który udało się stworzyć w tym utworze.

fot. materiały prasowe

Warto też zwrócić uwagę na samą muzykę, zbudowaną na żywym brzmieniu instrumentów. Szczególne miejsce zajmuje ładnie wpleciony motyw saksofonu, pojawiający się w niektórych momentach tej piosenki. Poza tym dostajemy czyste dźwięki wydobyte z prowadzących gitar, instrumentów klawiszowych, a także perkusji. Przy tym całość posiada swobodę i lekkość wykonania.

Jest w tym utworze również odrobina patosu, ale nie przesłania ona uroku dosyć nośnej propozycji Rafała Pisowicza. Podniosły charakter kompozycji nie stał się przesadnym, więc nie odbiera przyjemności odbioru takiej projekcji muzycznej, którą dodatkowo podkreśla bardzo dobrze zrealizowany klip. Zabytkowa rotunda na wzgórzu zamkowym w Cieszynie to niezwykle klimatyczne miejsce. Artysta zapowiada już kolejny projekt muzyczny. Czego będziemy mogli się po nim spodziewać? O tym dowiemy się już wkrótce.

*****

“Powiewem Słowa” to płyta Rafała Pisowicza wydana jesienią 2019 roku. Utwory powstawały przez ostatnich 15 lat i wreszcie w profesjonalnej oprawie ujrzały światło dzienne. Nagrań dokonano w Red-House Studio w Kętach pod czujnym okiem Piotra Mędrzaka. Wielowątkowe i niebanalne kompozycje zanurzone w  art-rockowym sosie podkreślają głębię i wymowę śpiewanych tekstów, a gitarowe solówki Mariusza Kumali przenoszą słuchacza w inny wymiar.

Zaproszeni do tej sesji muzycy to nie tylko doświadczeni instrumentaliści ale przede wszystkim grupa dobrych znajomych, którzy bez problemu zgrali się i z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyli w tym studyjnym przedsięwzięciu, co słychać w nagranych na żywo partiach instrumentalnych.

Gościnny śpiew sióstr Aleksandry i Mai dodaje w kilku utworach anielskiego kolorytu, a partie chóralne unoszą bliżej samego Nieba.

Autorem tekstów jest Andrzej Cyrikas – poeta, autor wielu książek. Spod jego pióra na przestrzeni ponad 30 lat wyszło wiele tekstów. Stronę muzyczną opracował Rafał Pisowicz – muzyk, kompozytor, pianista, wokalista – wieloletni lider grupy uwielbienia, stypendysta Wydziału Kultury i Sztuki UM Bielsko-Biała. Występował m.in. z zespołem TGD, Januszem Bigdą oraz innymi muzykami sceny chrześcijańskiej. Autor wielu pieśni chrześcijańskich oraz muzyki do psalmów.

Artysta pracuje obecnie nad kolejną płytą, która ukaże się jesienią tego roku. Album będzie zatytułowany “Cudnie jest”.

Płytę “Powiewem słowa” można zamówić na stronie: https://ksiegarnia.bielsko.pl/home/719-powiewem-slowa.html

 

fot. materiały prasowe (na zdjęciu Rafał Pisowicz i Andrzej Cyrikas)

Leave a Reply