Tymek, Brodka i Urbanski w utworze “Ostatni” Edyty Bartosiewicz

Na 7 lipca zaplanowano premierę serialu kryminalnego “Rojst ‘97” w reżyserii Jana Holoubka. Utworem przewodnim tego wydarzenia został “Ostatni” w wykonaniu Tymka i Brodki. Za produkcję muzyczną odpowiada Urbanski.

“Rojst ’97” poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia. Już 7 lipca na ekranie zobaczymy ponownie Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie grane przez Magdalenę Różczkę i Łukasza SimlataTymek i Brodka, zainspirowani tajemniczą fabułą serialu, nagrali autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce lat 90.

fot. materiały prasowe

 

W oryginale utwór “Ostatni” wykonuje Edyta Bartosiewicz. Teraz ten znany przebój usłyszymy w zupełnie nowej aranżacji wyprodukowanej przez Wojtka Urbańskiego.

„Ostatni” Edyty Bartosiewicz to prawdopodobnie najpiękniejsza ballada w historii polskiego popu. Zmierzenie się z tak ikonicznym numerem było sporą odpowiedzialnością. Nie uznaję tworzenia coverów gorszych od oryginałów. Za każdym razem staram się dostarczać coś, co wniesie świeżość poprzez brzmienie i zaskoczenie poprzez formę. Razem z pianistą Patrykiem Kraśniewskim szukaliśmy takich rozwiązań muzycznych, które nie zgubią piękna tej romantycznej kompozycji, dodając do niej tajemnicę i mrok rodem z serialu “Rojst’97” – mówi Urbanski, producent utworu.

 

Leave a Reply