Melancholia i tajemniczość, czyli nowy teledysk “Drzewiej” Mikromusic

“Drzewiej” to kolejny singiel zespołu Mikromusic z albumu “Kraksa”, który swoją premierę miał we wrześniu zeszłego roku.

Mikromusic raczy nas utworem pełnym melancholii, tajemniczości, czy nostalgii za nieznanym. Jest to połączenie intrygującego głosu Natalii z kompozycją elektronicznie-ambientową. Jak mówi zespół:

“Piosenka opowiada o przeszłości, której nikt z nas nie zna, miłości, której nie sposób zdefiniować. Jesteśmy w kosmosie maleńką cząstką, a mimo wszystko potrafimy kogoś znaleźć, pokochać i w swoim mikro świecie przeżywać emocje tak ogromne jak Wielki Wybuch. Wszystko sprowadza się do najmniejszych cząsteczek, z których wszyscy jesteśmy zbudowani.“

fot. materiały prasowe

Całość dopełnia znakomity teledysk, który jest charakterystyczny dla stylistyki Mikromusic. Obrazek autorstwa Rogera Wanke powstał w Karkonoszach, a w klipie wystąpili przyjaciele Natalii Grosiak, na co dzień głęboko związani są ze Szklarską Porębą – Marcelina i Maciek Misztale. Takie połączenie gwarantuje nam piękne widoki, które choć na moment pozwalają nam przenieść się w słoneczny, górski krajobraz.

Utwór ten, tak samo jak resztę piosenek z nowej płyty usłyszeć będzie można na koncertach:

– 03.07 w Warszawie
– 11.07 w Poznaniu
– 23.07 w Krakowie
– 24.07 w Rzeszowie
– 30.07 we Wrocławiu
– 31.07 w Łodzi
– 06.08 w Olsztynie

 

Leave a Reply