Agata Kuliczkowska prezentuje drugi singiel! Posłuchaj utworu “Imbiru smak”

“Imbiru smak” to nowa propozycja od Agaty Kuliczkowskiej. Drugi singiel wokalistki, do którego powstał teledysk, został wydany za pośrednictwem Delphy Records.

Agata wspomina, że imbir do dla niej ważna i piękna metafora, którą najlepiej zrozumieją smakosze sushi!

“Imbir oczyszcza kubki smakowe, pozwala poczuć mocniej i lepiej kolejne smaki. Poza tym rozgrzewa wraz z herbatą i piwem, a wszystko co z nim związane, kojarzy się bardzo przyjemnie 🥰 – dla mnie imbir to jednak przede wszystkim metafora oczyszczenia, wrócenia do punktu zero, przyjemnego ciepła, w którym jest najlepiej. Najczęściej dzieje się tak przy drugim człowieku, lub na skutek różnych zdarzeń. Jest to bardzo przyjemny i komfortowy stan umysłu i przepływu pozytywnej energii.”

fot. materiały prasowe

Agata urodziła się w Kielcach, jest absolwentką Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest jednak częstym gościem zarówno w Kielcach jak i w Krakowie.

Kocha wyrażać się w sztuce, czego próbowała już na wielu płaszczyznach, w aktorstwie, projektując ubrania, malując, fotografując (co dalej robi czynnie na swoim prywatnym instagramie) pisząc wiersze i teksty do szuflady. Jest bardzo wrażliwą osobą i czuje silną potrzebę, aby utrwalać swoje przemyślenia za pomocą sztuki. Bardzo mocno wspomina Warsztaty, w których uczestniczyła w WDK w Kielcach, prowadzonych przez św.p. Piotra “Kubę” Kubowicza. Na warsztatach uczestnicy obserwowali tworzenie utworów muzycznych od podstaw, na podstawie tekstów wierszy, następnie ćwiczyli, śpiewali na koncertach i nagrali płytę.

*****

Agata z natury gna do przodu, kocha podróżować w nowe miejsca i próbować nowych rzeczy. W 2020 roku Agata rozpoczęła nową wielką przygodę – współpracę z warszawską wytwórnią Delphy Records, wyciągając z szuflady swoje zapiski i muzyczne pomysły. Efektem współpracy jest debiutancki singiel Agaty pod tytułem “Stalowa”. Utwór ten, jak opisuje Agata, to pierwsze wrażenie, które sprawia, czyli pokazanie się większej grupie odbiorców w masce, jaką nosi na co dzień, gdy zgrywa przed wszystkimi twardzielkę. Klip muzyczny swoją formą i charakterem uzupełnia treść utworu.

Do swoich dwóch dotychczasowych utworów Agata Kuliczkowska stworzyła klipy muzyczne przy współpracy Studia Filmowego Cannonade.

Utwór dostępny w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/imbirusmak

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply