Kasia Moś prezentuje premierowy utwór “MIMI”

“MIMI” to premierowy utwór Kasi Moś. Piosenka nie znajdzie się na żadnej płycie – to niezależny singiel wokalistki, do którego powstał teledysk.

Mimi – gdy życie kończy się przedwcześnie, pozostaje nadzieja…

Utwór powstał przy współpracy z Magdą Adamiak. Artystki pracowały już razem przy piosence “Wait”.

*****

Przypomnijmy, że 21 maja ukazała się płyta “Moniuszko 200”. Album składa się z płyt CD i DVD. Artyści przygotowali na koncert interpretacje utworów Stanisława Moniuszki, dodając im współczesnego brzmienia. Rok 2019 był w Polsce Rokiem Stanisława Moniuszki. Kasia Moś uczciła pamięć o kompozytorze , dając niezapomniany koncert w sali NOSPR w Katowicach.

Zapis tego wyjątkowego wydarzenia ukazuje się na płycie “Moniuszko 200” z towarzyszeniem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Za warstwę muzyczną i aranżację odpowiedzialni są: Mateusz Moś (skrzypce, brat Kasi) i Mateusz Kołakowski (fortepian).

Na scenie oprócz orkiestry i wokalistki pojawili się także muzycy zespołu Kasi: Mateusz Kołakowski (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Moś (skrzypce, wokal) Maciej Magnuski (gitara basowa, syntezator basowy Moog) i Tomasz Mądzielewski (perkusja).

Kasia Moś, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, jej zespół oraz orkiestra AUKSO stworzyli wspaniałe dzieło, które powinno być wzorem tego, jak muzykę z dawnych lat tłumaczyć na język bardziej współczesny.

*****

“MIMI” to jednak zupełnie inna historia…

 

 

Leave a Reply