“To, co najpiękniejsze” – koncert pamięci Krzysztofa Krawczyka

W niedzielę 20 czerwca Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Grzegorza Urbana oraz soliści wspomną muzycznie Krzysztofa Krawczyka. Transmisja ze studia im. Witolda Lutosławskiego na antenie Programu I Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube.

fot. materiały prasowe

Koncert „To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka” otworzy o godzinie 20.00 Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagra najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. (retransmisja tej części koncertu w Programie II Polskiego Radia, w poniedziałek 21 czerwca o godz. 13.00). W drugiej części wydarzenia, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Grzegorza Urbana oraz soliści: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut będą kontynuować muzyczne upamiętnienie artysty.

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominać będą: Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński, oraz Wojciech Trzciński. Pojawi się także głos artysty z wywiadów z bogatego archiwum Polskiego Radia.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze” realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

 

Leave a Reply