Varius Manx & Kasia Stankiewicz – “Chodź się kochać”. Nowy utwór i teledysk zespołu już w sieci!

Po trzech latach od wydania albumu „Ent” Varius Manx, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ostatnich dekad, powraca z premierowym utworem „Chodź się kochać”.

Tytuł może wydawać się nieco prowokujący, ale tak naprawdę piosenka mówi o tym, co w naszym życiu jest najważniejsze.

Piosenka „Chodź się kochać” opowiada o o różnych wymiarach miłości. O tym, jak ważny jest dotyk, ale i słowa. O tym, że miłości nie warto odkładać na później.

fot. materiały prasowe

Zabiegani, zapracowani, przemęczeni, przestajemy pamiętać o tym, co równoważy nasze życie – bliskość drugiego człowieka, czułe szepty, dotyk… Niby nic odkrywczego, a jednak wciąż o tym zapominamy.

„Chodź się kochać”, niezwykle pozytywna piosenka Varius Manx i Kasi Stankiewicz, to muzyczna forma „przypominajki”, że tu i teraz jest czas, by kochać się, dbać o miłość i korzystać z tego daru.

Utwór autorstwa Roberta Jansona i Kasi Stankiewicz nie zawiedzie fanów zespołu. Charakterystyczna muzyczna lekkość i ciepła barwa głosu Kasi to gwarancja ich muzyki.

„William Szekspir napisał kiedyś, że jeśli muzyka jest pokarmem miłości, gra dalej… Jest szansa, że z tą piosenką będzie podobnie. Dobry instrumentalny przekaz muzyczny, połączony z tekstem dającym nadzieję, tworzą spójną całość” – komentuje Robert Janson.

Kasia Stankiewicz dodaje: „Niezależnie od czasów, a wydaje się, że w szczególności właśnie dziś, potrzebujemy ciepła, bliskości, wsparcia. Osobiście znajduję to nie od dziś w muzyce, ale także w cieple innego ciała. Bliskość to bardzo przyjazny stan, od niej już tylko „rzut beretem” do szeptów, pocałunków i cielesno-mentalnego spełnienia. Wytaczam śmiało tezę, że gdyby ludzie częściej korzystali z tej cielesnej atencji, świat byłby piękniejszy. Potraktujmy tę piosenkę jako pocałunek rozpuszczający złe zaklęcia oraz przypomnienie, że miłość jest jedną z piękniejszych form spędzania czasu, dedykowanych człowiekowi do korzystania i czerpania z niej radości, dobrego humoru i luzu. Polecam, Katarzyna Stankiewicz. :-)))”

Klip do piosenki nieprzypadkowo nagrywany był we Wrocławiu – Mieście Spotkań. To tutaj po latach przerwy Kasia Stankiewicz ponownie spotkała się z Varius Manx na deskach muzycznej sceny. Także tutaj zespół zaprezentował na ceremonii otwarcia Igrzysk The World Games 2017 swój utwór „Biegnij”, będący oficjalnym hymnem tej imprezy. Zespół nie ukrywa, że ma duży sentyment do tego miasta, serca Dolnego Śląska.

W teledysku możemy zatem podziwiać piękne widoki Wrocławia. Teledysk do piosenki „Chodź się kochać” wyprodukował Marcin Ziółko,młody i zdolny twórca filmowy. Klip dostępny będzie na kanale YouTube Musicart Channel.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply