Simply Sounds prezentuje drugi singiel “Never Before” [RECENZJA]

“Never Before” to drugi singiel niezwykle ciekawego projektu Simply Sounds. Do nowego utworu także powstał teledysk.

Po dobrze przyjętym utworze „Truth in Sounds” zespół Simply Sounds prezentuje kolejny, tym razem bardziej energetyczny utwór “Never Before”. Jego taneczna forma nie jest jednoznaczna i oczywista. Twórca muzyki Robert Madziarz czerpie z nowoczesnych brzmień w sposób wysublimowany, dzięki czemu najnowsza propozycja duetu nie razi dosłownością. To świetnie zaaranżowany i wyprodukowany numer, który doskonale sprawdzi się podczas zbliżającego się lata (warto dodać ją do swojej playlisty). Czerpanie inspiracji z muzyki klubowej wymaga odpowiedniej czujności, żeby nie zbliżać się w stronę banalnych, nadmiernie plastikowych kawałków, które opierają się jedynie na kilku rytmicznych dźwiękach.

fot. materiały prasowe

Tutaj dostaliśmy sprawnie zaserwowaną elektronikę podkreślającą melodię tej jakże ciekawej kompozycji. To ona nadaje płynności całemu utworowi, stając się szlachetnym motywem całości. Do tego dochodzi umiejętnie wtopiony, lekko zmysłowy, a przy tym nienatarczywy wokal Sylwii Wilfort. Warto dać się wciągnąć w niezwykle interesującą artystyczną podróż razem z Simply Sounds. Oni wiedzą jak tworzyć muzykę rozrywkową z wyczuciem dobrego smaku. Takich wciągających nowoczesną, a przy tym stylową formą propozycji wbrew pozorom wcale nie ma aż tak wiele, dlatego “Never Before” wyróżnia się na tle innych podobnych produkcji.

*****

„Tworzymy muzykę przede wszystkim dla słuchaczy, ale ważne jest dla nas również to, aby Simply Sounds miało własne, charakterystyczne brzmienie. Nasze kompozycje są bardzo zróżnicowane, ale są zgodne z tym co gra nam w duszy”. Utwór ten, podobnie jak wcześniejsza kompozycja,  ma niejednoznaczny przekaz – opowiada o momencie, w którym człowiek stara się wyciągnąć coś pozytywnego z własnych porażek.”

Obecnie Simply Sounds pracują nad płytą w SOUND TRAVEL STUDIO, której premiera zaplanowana jest na jesień 2021 roku.

Muzykę do utworu “Never Before” skomponował Robert Madziarz, słowa natomiast napisała Sylwia WilfortZa produkcję teledysku odpowiada Adam Zarzycki Video, make-up: Ana BarKing ARTI STUDIO, zaś produkcja muzyczna i miks to dzieło Roberta Madziarza i wytwórni Sound Travel Studio. Mastering utworu wykonał Grzegorz Piwkowski – mastering High-End Audio.

 

Leave a Reply