Laskoś prezentuje utwór “Kiedyś dzwoniłaś codziennie” [RECENZJA]

Laskoś Produkcja to solowy projekt Marcina Laskosia. Nie tak dawno swoją premierę miał nowy utwór artysty zatytułowany “Kiedyś dzwoniłaś codziennie”, do którego powstał teledysk.

Laskoś to artysta samowystarczalny – za wszystko odpowiada sam, komponując, pisząc teksty, ale także produkując swoje kolejne piosenki. W jego nowej propozycji dostaliśmy niszowy charakter muzyki będącej mieszanką nie tyle alternatywy, co okrojonej elektroniki mieszającej się z popowo-trapowymi naleciałościami. Swego rodzaju hermetyczny syntetyzm przełamuje mocniej zaakcentowany przekaz, bo to na nim opiera się cały utwór. Dosyć szorstkie, prosto zakreślone brzmienie nie zostało przytłoczone nadmierną produkcją, dzięki czemu w samej kompozycji znajdziemy wiele przestrzeni, którą wypełnia wyraźnie postawiony głos wokalisty.

fot. materiały prasowe

Siła utworu “Kiedyś dzwoniłaś codziennie” opiera się właśnie na jasno zaakcentowanej myśli przewodniej oraz silnym głosie Laskosia. Być może brakuje pewnego akcentu muzycznego, który pogłębiłby ten ciekawy w swej prostocie utwór, ale biorąc pod uwagę zamysł twórcy, dodatkowy zabieg mógłby zaburzyć dosyć powściągliwą w tym przypadku koncepcję. Niby łatwo zrozumieć zamysł Marcina, ale poprzez niełatwą do zaakceptowania po pierwszym przesłuchaniu formę, nie każdy będzie mógł odnaleźć się w jego specyficznej wizji artystycznej. W tym przypadku może po prostu tak ma być? W końcu nie mamy do czynienia z bezrefleksyjnym popem, ale propozycją, w której o coś chodzi. I warto spróbować odnaleźć tę wartość, będącą istotną częścią tego utworu.

*****

“Ten utwór siedział w mojej głowie prawie 2 lata, jest smutnym podsumowaniem tego, że kiedyś miałem dużo więcej znajomych, którzy byli chętni na życie towarzyskie. Sama “ona” w tym utworze jest metaforą wszystkich tych dawnych, utraconych relacji. W teledysku każda stylizacja odpowiada innej osobie.” – Laskoś

Laskoś – multiinstrumentalista, wokalista, producent i songwriter. Nie boi się mieszać gatunków, z których czerpie inspiracje – finalnym rezultatem jego artystycznych poszukiwań jest połączenie popu z elektroniką i trapem. Wcześniej tworzył projekty z muzyką rockową i metalową.

Słuchaj utworu “Kiedyś dzwoniłaś codziennie” na kanale artysty:

Spotify: https://open.spotify.com/artist/623BQl4FmDHoTAZr7rZm3c?si=WOzpPcVCQLSjAsHC1bDOWA

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply