Palmowski prezentuje nowy utwór “Szesnastolatek” [RECENZJA]

Szukacie przeboju na lato? Ten kawałek może wprowadzić Was w prawdziwie letni klimat. “Szesnastolatek” to najnowsza odsłona solowego projektu Palmowskiego. Przebojowy utwór uderzający w stronę hip-hopu doczekał się teledysku.

Palmowskiemu udało się stworzyć przyjemne, wciągające flow, które buja tym kawałkiem i pozwala nam na chwilę luzu. Czuć, że artysta ma zajawkę na to co robi, a dzięki temu powstał bezpretensjonalnie przyjemny utwór, który może nam towarzyszyć znacznie dłużej, niż jedynie podczas słonecznych, letnich dni. Bez silenia się na coś wielkiego, dostaliśmy utwór z przekazem – czasem każdy z nas ma ochotę poczuć się jak szesnastolatek, gdy życie było prostsze.

fot. okładka singla

 

Palmowski ma pomysł na własną twórczość, na nowo ją definiuje, a dzięki szczerości i braku napinania się, udało mu się nagrać utwór, który jest zwyczajnie przyjemny i nie znudzi nam się nawet po kilkakrotnym przesłuchaniu. Prosto zaszczepiona melodyka nie zbliża się w stronę banału i zwyczajności. Do tego dochodzi charakterystyczny, niski głos wokalisty, który dodaje tej propozycji czegoś niezwyczajnie znamiennego. Warto też podkreślić, że jest przy tym niezmanierowany, co dodaje “Szesnastolatkowi” polotu i autentyczności.

Łapcie słońce, rozświetlające nastrój tej kompozycji. W czasach, kiedy wszyscy za czymś gonimy, warto czasem trochę zwolnić, pozwolić sobie na chwilę relaksu i zapomnienia. Oczywiście całość należy traktować z przymrużeniem oka, chociaż główne przesłanie jest jak najbardziej właściwe – korzystajmy z życia we właściwy sposób. “Szesnastolatek” to taki reset, którego każdy z nas czasem potrzebuje.

*****

Palmowski to niespodziewany powiew świeżości w stronę polskiej sceny… hip hopowej. Niskim i spokojnym głosem przekazuje w swoich utworach kilka fundamentalnych zasad życia – łapanie chwili, miłość do całego świata i pełen chillout. Artysta nierzadko łączy gatunki wplatając między rapowane wersy swój melodyjny wokal.

Twórca ma w dorobku dziewiętnastominutowy mini album “wakacje” wydany w październiku 2020, który jest pijanym i romantycznym wspomnieniem letnich wydarzeń z życia Palmowskiego.

„Szesnastolatek to piosenka o najlepszych latach mojego życia. Opowiada o tęsknocie za beztroskim upijaniem się w tłumie znajomych, zakochiwaniu bez pamięci i spontanicznych wyjazdach. Tęsknocie spowodowanej pandemią. Cały utwór otoczony jest atmosferą lata i wakacji – nostalgicznie, ale daje nadzieję na kolejne piękne przeżycia” – tak sam autor mówi o swoim nowym kawałku.

Złapcie wakacyjne promienie słońca i posłuchajcie kawałka, a także wokalu Palmowskiego. “Szesnastolatek” dostępny w serwisach cyfrowych: https://backl.ink/146300576

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply