Wolska prezentuje drugi singiel. Posłuchaj utworu “Kaput!”

Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim singlu “Telefon”, WOLSKA prezentuje kolejną odsłonę swojej twórczości. Tym razem jest nią niemniej interesujący utwór “Kaput!”.

Drugim singlem WOLSKA potwierdza, że komponowanie i pisanie tekstów to jej natura. “Kaput!”, stylistycznie zbliżony do klimatu muzycznej alternatywny, jest nośnikiem bardzo osobistego tekstu. Młoda artystka po raz kolejny dowodzi, że pomimo swojego wieku jest osobą dojrzałą artystycznie, z bardzo trafną obserwacją relacji międzyludzkich.

fot. Jacek Poremba

Jak informuje artystka „Kaput!” to piosenka o przemianie:

“Kaput! to piosenka o przemianie, a raczej początku przemiany.”

“Tekst jest jednym z najbardziej osobistych, intymnych, jakie napisałam w życiu. Powstał, kiedy miałam lat 19 i patrząc na niego z dzisiejszej perspektywy, dopiero potrafię powiedzieć, o czym tak naprawdę opowiada”.

“W pewnym sensie jest to historia młodej dziewczyny, która walczy ze swoimi słabościami i jest gotowa zmierzyć się z nimi, i „wyjść z cienia”. Wcześniej nie chciano jej słuchać, przez co zamknęła się w sobie. Zmęczona ciągłym porównywaniem się do innych, ciągłymi myślami, że czegoś jej nie wypada, czegoś nie powinna, chce coś zmienić, postanawia zacząć żyć swoim życiem. Ta piosenka to początek zmian w jej życiu. Często powtarzam, że inspiracjami do moich tekstów są ludzie, ale ten tekst jest również, wyjątkowo o mnie” – dodaje Wolska.

Piosenkę zilustrowała młoda, równie utalentowana artystka Marysia Jagłowska, której zaanimowane grafiki możemy obejrzeć we wciągającym lyrics video.

*****

WOLSKA pomimo młodego wieku może się powalić sporym muzycznym doświadczeniem. W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne, gdy skończyła 7 rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, rok później powstały jej pierwsze kompozycje. Dziś ma dziś ma lat 20 i ponad 200 napisanych utworów, które czekają na swoją kolej by ujrzały światło dzienne.

 

fot. okładka singla

 

Leave a Reply