“Synonimy”, czyli kolejny singiel z płyty “Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”

“Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” to niecodzienny projekt poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego stworzony przez Orkiestrę Kameralną Progress i dyrygenta Szymona Morusa. Album, a także kolejny singiel “Synonimy” ukazał się 4 czerwca pod naszym patronatem medialnym.

Osobowość Ciechowskiego, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. Niniejszy album w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress – zespołu od początku swego istnienia związanego z Tczewem – miastem, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w 20. rocznicę jego śmierci. Kolejny singiel “Synonimy” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/synonimy

fot. okładka płyty

Album zamówisz tutaj: https://muzykacyfrowa.pl/collection/orchestral-tribute-to-grzegorz-ciechowski

Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej” – mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. „W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.”

Utwory Grzegorza Ciechowskiego w aranżacjach Anny Rocławskiej-Musiałczyk (2, 4, 6, 8, 9, 11) oraz Krzysztofa Falkowskiego (1, 3, 5, 7, 10, 12).


Lista utworów:
1. Mamona
2. Nie pokonasz miłości
3. Zapytaj mnie czy Cię kocham
4. Śmierć na pięć
5. Telefony
6. Przeczekajmy noc
7. Śmierć w bikini
8. Nie pytaj o Polskę
9. Synonimy
10. Odchodząc
11. Tak… Tak… To ja
12. Biała flaga

 

Leave a Reply