Tomasz Borowczyk z premierowym albumem. Posłuchaj singla “Miłość / Młodość”

“Miłość / Młodość” to drugi singiel promujący album Tomasza Borowczyka. Płyta pod tym samym tytułem jest już dostępna w wybranych serwisach streamingowych.

“Często w swoich tekstach poruszam tematy autobiograficzne ponieważ wtedy dobrze mi się pisze. Wzięło się to również stąd, że lubię jak najwięcej wiedzieć o tym o czym chcę śpiewać. Wierzę też, że wtedy moja muzyka nosi większe znamiona storytellingu i jest autentyczna. Opowiadanie historii to mój ulubiony kierunek pisania tekstów. Nie inaczej było w przypadku piosenki “Miłość / młodość”.

Opowiada ona o dorastaniu i tych wszystkich pierwszych, ważnych i pięknych momentach w życiu człowieka, które wtedy się dzieją, a które mimo upływu lat wciąż pamiętamy jakby działy się wczoraj.” – Tomek Borowczyk

fot. materiały prasowe

“Płytę zatytułowałem “Miłość/ młodość”, ponieważ opowiada głównie o moich uczuciach i odczuciach (tych pozytywnych i negatywnych) w relacjach z innymi ludźmi, ale również o konkretnych sytuacjach, które przeżyłem i które w jakiś sposób ukształtowały mnie jako człowieka – opowiada o albumie Tomasz Borowczyk. – Pisząc, cofałem się i czerpałem z sytuacji, które wydarzyły się w moim nastoletnim, czy dwudziestoparoletnim życiu i stąd się wziął drugi człon nazwy płyty – młodość. Ważne też dla mnie było to, bym wiedział jak najwięcej o rzeczach, o których śpiewam, stąd skierowałem się w stronę tematów autobiograficznych” – dodaje tyski muzyk.

Pisanie piosenek po części stało się też wtedy dla mnie pewną formą terapii, której – początkowo – nie wiedziałem, że potrzebuję. Pewnie dlatego stąd tyle ballad na mojej płycie. Zacząłem dostawać pierwsze sygnały od słuchaczy, że te piosenki na nich oddziałują. Jedne bardziej drugie mniej ale generalnie słuchacz wchodzi z nimi w kontakt. Bardzo mnie to cieszy. Ponieważ tzn., że moja potrzeba wypowiedzenia i wyśpiewania się została zaspokojona”.

*****

Tomasz Borowczyk jest tyskim singer songwriterem. W zeszłym roku wydał jeden debiutancki singiel ” W nieskończoność”. Miał on również swoją premierę wraz z teledyskiem w serwisie YT. Wkrótce na fizycznym nośniku ukaże się jego debiutancka płyta zatytułowana  “Miłość/ Młodość”, którą wyprodukował Piotr Pluta (producent i realizator dźwięku znany głównie ze współpracy z zespołem Mikromusic i Grzegorzem Hyżym).

“Zanurzam słowa w muzyce. Namaczam, odstawiam na bok i pozwalam, by wszystko się wzajemnie przegryzło. Emocje przesiąkły nutami a nuty emocjami. Nie zawsze wiem co z tego wyniknie. Czasem to jak wywoływanie zdjęć w ciemni.” – Tomasz Borowczyk

Płyta “Miłość / Młodość” dostępna jest w serwisach cyfrowych: https://open.spotify.com/artist/1vtWgTUjmALR6FkrBRSzOw?si=BL_XyntxRf–DgTSeTdA_A

*****

Social media Tomasza Borowczyka :

www.instagram.com/tomek.borowczyk

https://www.facebook.com/TomaszBorowczykPiosenki

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply