Jucho prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Wiosenny”

“Wiosenny” to premierowy utwór Jucho, czyli wokalistki nieistniejącego już zespołu Domowe Melodie.

To symboliczna opowieść o odrodzeniu, wybudzeniu z długiego letargu i cudach życia codziennego, których czasem po prostu nie dostrzegamy. Z pewnością każdy z nas może odnaleźć kawałek siebie w tym utworze. Oprócz ulubionego pianina usłyszymy tym razem waltornię, gitarę basową czy kontrabas.

Utworowi towarzyszy bajkowa animacja autorstwa Darii Oks.

fot. materiały prasowe

Jucho, czyli Justyna Chowaniak – wokalistka, autorka tekstów, poezji, muzyki i producentka. Założycielka nieistniejącej już formacji DOMOWE MELODIE, z którą w latach 2012-2018 podbiła serca polskiej publiczności. W ciągu sześciu lat zespół zagrał setki koncertów w kraju, a także trasy po zakątkach Islandii, Portugalii i Niemiec.

*****

Chowaniak po dwóch latach przerwy wraca z nowym projektem zatytułowanym po prostu JUCHO. Pierwszy singiel, który poznaliśmy w ubiegłym roku, odsłaniający jej nową drogę to piosenka pt. “DRZEWA”.  Dedykuje ją wszystkim osobom wysoce wrażliwym. Justyna nie odchodzi od swoich korzeni – w dalszym ciągu motywem przewodnim jej autorskich piosenek pozostaje intymność, poetyckość i opowieść przeplatana dźwiękami ukochanego, białego pianina. W 2018 JUCHO wydała Nutny Pamiętnik – obszerną książkę z nutami, unikatowymi zdjęciami i opowieściami o tym, jak powstawały utwory domowych melodii. Książka została nominowana do tytułu “Najpiękniejsza książka roku” i wyprzedała się na pniu. W marcu 2020 Chowaniak decyduje się na limitowaną, pożegnalną reedycje książki, która dodatkowo zawiera płytę CD z nową piosenką JUCHO, otwierającą świeży etap jej muzycznej działalności. Jak sama podkreśla – tworzy tylko to, czego sama jako człowiek potrzebuje i chciałaby doświadczyć.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply