Solowa płyta “Ok Boomer” Patryka Pietrzaka z zespołu Ted Nemeth

“Ok Boomer” to solowa płyta Patryka Pietrzaka znanego z zespołu Ted Nemeth. Album ukazał się 21 maja, a singlem promującym to wydarzenie był utwór “Maryś”.

Solowy album “Ok Boomer” znanego z Ted Nemeth Patryka Pietrzaka to debiut zaskakujący. Album nagrany częściowo w czasie lockdownu i szalejącej na całym świecie pandemii, przynosi muzykę bardzo osobistą, skupioną na emocjach i myślach, które wypełniają głowę wrażliwego człowieka w trudnych czasach. Rozpiętość gatunkowa robi ogromne wrażenie, mamy tu zarówno ambitny, alternatywny pop jak dynamiczną muzyką rockową czy liryczne, poetyckie ballady.

Patryk jest człowiekiem, który umie nawiązać dialog ze słuchaczem i równocześnie “sprzedać” mu wszystko co ma w sobie.

fot. okładka płyty

To bardzo cenna umiejętność i cecha, która niewątpliwie pomaga w osiągnięciu wyznaczonego celu – wiara w siebie! Łódzki aktor, wokalista, autor tekstów i kompozytor nie wstydzi się odsłonić, pokazać tego co mu gra w duszy, przyznać się, że też zadaje te same pytania co my wszyscy, tak samo kocha i tak samo cierpi.

W takich kompozycjach jak “Las Rąk”, “Maryś” czy “Na czarno” słyszymy muzykę wciąż młodego, ale już bardzo dojrzałego, trafiającego bezbłędnie w sedno. “Wieloryby” to dowód na ogromną muzykalność i dobry gust Patryka. W zamykającym album utworze “Requiem”, Pietrzak śpiewa “to normalne, że boisz się zmian”. Wniosek jaki możemy z tego wyciągnąć brzmi: nawet jeżeli boisz się zmian, nowych sytuacji, wyzwań i wszystkiego co niesie ze sobą życie – nie poddawaj się, idź do przodu i walcz o swoje.

 

Leave a Reply