“Tak… Tak… To ja”, czyli druga odsłona albumu “Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”

Utwór “Tak… Tak… To ja” jest drugim singlem promującym wyjątkowy album „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej Progress i dyrygenta Szymona Morusa. Płyta ukaże się 4 czerwca pod naszym patronatem medialnym.

Album Orkiestry Kameralnej Progress – zespołu od początku swego istnienia związanego z Tczewem – miastem, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w 20. rocznicę jego śmierci. To niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta.

Grzegorz Ciechowski, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej.

Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje.

fot. materiały prasowe

„Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej” mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. „W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.”

Przedsprzedaż płyty fizycznej na stronie:

https://muzykacyfrowa.pl/collection/orchestral-tribute-to-grzegorz-ciechowski

Orkiestra Kameralna Progress to młody, dynamicznie rozwijający się zespół założony w 2009 roku przez dyrygenta Szymona Morusa. Współtworzą go utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Od początku swojego istnienia Orkiestra związana jest z miastem Tczew, w którym rokrocznie daje cykle koncertowe tworząc trzon życia kulturalnego w regionie. O licznych sukcesach zespołu świadczy udział w znaczących wydarzeniach muzycznych nie tylko Pomorza, ale i całego kraju. Naczelną ambicją muzyków jest łączenie różnych Kultur, Narodów i regionów Polski.

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do ““Tak… Tak… To ja”, czyli druga odsłona albumu “Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski””

Leave a Reply