Specjalne wydanie albumu „Dla naiwnych marzycieli” Ani Dąbrowskiej na kolorowym winylu

„Dla naiwnych marzycieli” to album, który ukazał się w 2016 roku po kilkuletniej przerwie. Płyta była zapowiadana jako podsumowanie pewnego okresu w twórczości Ani Dąbrowskiej, a zarazem początkiem zupełnie czegoś nowego. Teraz album ukaże się na kolorowym winylu.

W 2015 roku Ania rozpoczęła pracę ze swoim zespołem, szykując nowy materiał. Powstawał on przez pół roku, w czterech różnych warszawskich studiach , z udziałem kilkunastu muzyków.

Brzmienie „Dla naiwnych marzycieli” to zasługa Aleksandra Kowalskiego, lepiej znanego jako Czarny HIFI. Producenta, który choć kojarzony jest przede wszystkim z hip-hopem (z grup HiFi Banda i Monopol, a także ze współpracy m.in. z Eldo, Pezetem, Mor W.A., Sokołem i Marysią Starostą), ale również doskonale odnajduje się w świecie kojących zwrotek i chwytliwych refrenów.

„Dla naiwnych marzycieli” to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa i mimo kilku gorzkich nut, wprawiająca w pogodny nastrój. Zresztą, tego pisać nie trzeba – każdy fan muzyki w Polsce doskonale wie, jak działa głos Ani Dąbrowskiej.

Płyta CD „Dla naiwnych marzycieli” zadebiutowała na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży już w dniu premiery oraz została wyróżniona przez ZPAV statusem Platynowej Płyty.

W tym roku mija 5 lat od premiery albumu. Edycja specjalna albumu „Dla naiwnych marzycieli” ukaże się 25 czerwca na różowym, przezroczystym 180-gramowym winylu. Nakład tego wydawnictwa jest limitowany, ukaże się tylko 2000 egzemplarzy. Każdy z nich będzie miał swój unikalny numer.

Na płycie znajdzie się 10 standardowych utworów oraz 2 akustyczne wersje singli „Nieprawda” oraz „W głowie”.

 

 

Leave a Reply