Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje piąty utwór – “Kochany Miś”

Kolejną odsłoną twórczości zespołu Pozory jest energetyczny utwór “Kochany Miś”. Grupa co miesiąc prezentuje nowy kawałek. Po jakimś czasie ułożą się one w cały album. Do utworu powstał klip nagrany w… imprezowym stylu.

Wiosna niezaprzeczalnie zadomowiła się w tym roku na dobre, a wraz z nią zaczyna się sezon imprez plenerowych (póki co w ograniczonych warunkach). Pełne słońca i energii dni wymagają odpowiedniej oprawy muzycznej, a taką zapewniają Pozory swoim najnowszym utworem.

fot. materiały prasowe

“Kochany Miś” to głośny, energiczny kawałek przywołujący na myśl wielkie letnie festiwale. Utwór od samego początku rytmicznie dobija się do odbiorcy stopniowo zawłaszczając coraz większą przestrzeń w jego uwadze by w refrenie eksplodować ścianą gitar i krzyku.

W samym środku piosenki następuje przełamanie dotychczasowego rytmu, zaś słuchacz zostaje przeniesiony do pulsującej, zapraszającej do tańca melodii. Miś nie pozostawia wiele miejsca na oddech.

“Kochany miś idzie Marszałkowską… (…)”. Od strony lirycznej utwór jest pieszczotliwym rozliczeniem z czasem spędzonym na imprezowaniu w Warszawie. Lekka, bezpretensjonalna forma muzyczna kontruje opowieść o ucieczce przed samotnością w proste, hedonistyczne uciechy. “Kochany Miś” nawet będąc soundtrackiem głośnych imprez pozostaje samoświadomy i unika bezrefleksyjnej gloryfikacji haseł pokroju “Sex, drugs & rock’n’roll”.

Od pierwszych sekund utworu słychać inspirację płynącą z projektów Jacka White’a, szczególnie The Dead Weather – gitary są minimalistyczne, brudne, stopa agresywnie narzuca rytm. W refrenie ze swoim śpiewem włącza się kolega zespołu, Piotr Niesłuchowski, finalista The Voice of Poland aktualnie występujący ze Skubasem. W części instrumentalnej zaś można usłyszeć echa utworu “Son of Analog” Dawida Podsiadło.

Premierę kolejnego utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 25 czerwca. Pozostała część płyty “Wahania” będzie publikowana w każdy ostatni piątek miesiąca aż do września 2021r.

*****

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar. Grają tak jak czują. Piszą to co myślą. Nie ściemniają. Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

 

Leave a Reply