Amelia Lipa prezentuje utwór “W obłoku” [RECENZJA]

“W obłoku” to premierowy utwór młodej wokalistki Amelii LipyAutorem tekstu oraz muzyki jest Kamil Koksa. 

Amelia Lipa to młoda wokalistka, stawiająca pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Dzięki jej współpracy z cenionym kompozytorem Kamilem Koksą nagrała swój premierowy utwór “W obłoku”, w pełni uzewnętrzniający wrażliwość Amelii. Kompozycja oparta została na brzmieniu pianina, na którego tle został zbudowano całą bajkową opowieść. Należy właśnie dodać, że interpretacja jest na swój sposób ujmująca – czytelnie, może zbyt dosłownie rozpisana, ale będąca szczerą wypowiedzią młodej artystki. Pewna niedojrzałość staje się w tym przypadku walorem tej piosenki. Amelia nie stara się robić niczego na siłę, dzięki czemu wypada w niej przekonująco.

fot. materiały prasowe

Jej nienachalnie charakterystyczny głos dodaje całości znaczącego uroku. “W obłoku” to trochę filmowa opowieść, która może znaleźć szersze zainteresowanie wśród wielbicieli niebanalnego, szeroko pojętego popu. Do tego warto zwrócić uwagę, że oszczędna forma kompozycji nie została przytłoczona nadmierną produkcją. Trudno domniemywać jakie będą kolejne poczynania wokalistki, niemniej ten utwór określa już w jakim kierunku miałaby podążać. I jest to jak najbardziej właściwy kierunek. Większa świadomość artystyczna z pewnością jeszcze się pojawi, bo otacza się ludźmi, którzy umiejętnie i we właściwy sposób podkreślają jej rodzącą się dopiero charyzmę.

*****

Utwór opowiada o relacjach dwojga ludzi, ich niespełnionym uczuciu oraz tęsknocie za miłością bohaterki utworu. Piosenka “W obłoku” to muzyczna, bajkowa opowieść, piękna i wzruszająca ballada. Tekst piosenki odwołuje się do sytuacji codziennych w której ludzie będący w związkach znajdują się w tak zwanym „obłoku” nie potrafią odwzajemnić swojej miłości czy dojść do kompromisu. Uczucie to towarzyszy głównej bohaterce utworu. 

Amelia Lipa ma 16 lat. Mieszka w małej miejscowości Bliszczyce w Województwie Opolskim. 

“Śpiew to dla mnie wyrażenie siebie, mowa o uczuciach. Muzyka to wszystko, kocham śpiewać i chcę to dalej kontynuować, aż spełnię wszystkie marzenia. Muzyka jest dla mnie lekarstwem na smutek. Chciałabym przekazywać młodszym osobą, że warto marzyć i dążyć do wyznaczonego celu.”

*****

Media społecznościowe Amelii:

 

Leave a Reply