SiS prezentuje nowy utwór “Dym” [RECENZJA]

“Dym” to drugi, niezwykle intrygujący singiel, zapowiadający nową płytę zespołu SiS, której premiera odbędzie się jesienią tego roku.

Pęczniejące od dźwięków emocje, malownicza melancholia i szczypta mroku. Tak intrygująco prezentuje się nowy utwór zatytułowany “Dym” zespołu SiS. Póki co, grupa nie rozpieszcza nas nowymi propozycjami, ale te, które dotychczas mogliśmy poznać prezentują się co najmniej dobrze. Wkrótce dostaniemy więcej materiału, bo SiS zapowiada cały album. W którą stronę pójdzie ich muzyka? Trudno domniemywać, bo “Dym” pokazuje wiele muzycznych wątków, choć te wywodzące się z szeroko pojętej, niebanalnej alternatywy, czy też indie rocka są najbardziej trafne i odnoszą się do faktycznych poczynań zespołu. Oni sami nazywają swoją muzykę “Eclectic Indie”.

fot. materiały prasowe

Ważne jest to, że każdy element ich muzycznej układanki składa się w jedną, sensowną, trochę psychodeliczną całość. Oprócz tych wszystkich naleciałości i inspiracji dostaliśmy też ładną melodię, która została w sposób dojrzały wypełniona brzmieniem żywych instrumentów, ale też szlachetnie prezentujących się klawiszy. Dzięki temu dostaliśmy utwór już w jakimś stopniu nakreślający wizję, a właściwie specyfikę ich twórczości. “Dym” uzależnia poprzez lekko narkotyczny, podkreślony stonowanym wokalem charakter. Na jednym przesłuchaniu się nie kończy. Warto sprawdzić!

*****

“Dym” to nieco klaustrofobiczna podróż w głąb siebie. Podróż po zakamarkach miasta, które wydawało nam się dobrze znane. Jednak ignorowanie drogowskazów, nawet w takim miejscu, może zapędzić nas w mroczne rejony, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, że istnieją. Czy uda nam się wydostać?

“Dym” to tytuł drugiego singla, który zapowiada kolejny album zespołu SiS. Do utworu powstała animacja wykonana przez Daniela Kusaka.

Zespół SiS gra muzykę z pogranicza alternatywnego rocka. To eteryczny wokal w towarzystwie mocno stąpającego po ziemi basu, elektryzujących gitar i zmysłowej elektroniki. Jak sami mówią: “Gramy Eclectic Indie”. Zespół ma na swoim koncie debiutancki album zatytułowany “Heart”. Pochodzą z Bielska-Białej i okolic. Zespół powstał w 2014 roku, w tym właśnie mieście.

*****

Skład zespołu:

Justyna Puchałka – wokal, gitara

Piotr Mędrzak – gitara

Patryk Bizukojć – gitara basowa

Dawid Broszczakowski – klawisze, elektronika

Igor Godlewski – perkusja

 

Leave a Reply