Błysk powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Sto lekkich niedopowiedzeń”

“Sto lekkich niedopowiedzeń” to premierowy singiel projektu Błysk, za którym stoją Klaudia Sobotka i Patryk Kryński.

Błysk konsekwentnie podąża wytyczoną drogą muzycznych zainteresowań, coraz wyraźniej zaszczepiając swoje pomysły w kolejnych utworach, które tworzą swego rodzaju charakterystyczną dla nich formę. Piosenka “Sto lekkich niedopowiedzeń” miło wtapia się w klimat muzyki elektronicznej lat 80., ale duet jak zwykle czerpie z tego, co już gdzieś słyszeliśmy w sposób świadomy i nienachalny. Nowa propozycja przyjemnie mrozi alternatywnym sznytem, ale też melodyjnie zapętlonym refrenem. Do tego dochodzi doskonale poprowadzony wokal, który przykuwa uwagę znamienną barwą. Klaudia Sobótka magnetyzuje też poprzez niebanalną interpretację, która nie kończy się jedynie na poprawnym “odśpiewaniu” całości.

fot. okładka singla

Jej głos szczególnie w refrenie staję dodatkowym brzmieniem w tej piosence. Trzeba przyznać, ze zespół bardzo dobrze kombinuje, tworząc nieoczywiste kompozycje, które można by wypełnić jeszcze mocniejszym kolorytem, choć może pewna oszczędność jest właśnie ich wzorem do rozpisywania muzyki? Niemniej utwór “Sto lekkich niedopowiedzeń” pozostaje w głowie już po pierwszym przesłuchaniu. To chyba najbardziej wbijająca się w podświadomość propozycja Błysku. I dobrze, bo podczas zbliżających się wakacji będziemy mieli co nucić.

*****

Błysk to autorski projekt Klaudii Sobotki, uczestniczki 1. edycji Śpiewajmy razem. All Together Now, który zadebiutował w 2019 roku utworem “Nie pytaj”.
W czerwcu ubiegłego roku poznaliśmy inny utwór duetu, którym był singiel “Ptaki”. Klip do tej piosenki powstał w czasie wiosennej kwarantanny. W tamtym roku usłyszeliśmy jeszcze dwie premierowe propozycje zespołu, czyli “Karykaturę” i “Niedoatencjonowana”.

*****

Błysk:

Klaudia Sobotka – wokal, bas, klawisze
Patryk Kryński – perkusja, klawisze

 

Leave a Reply