Laura&Profanumbeats prezentują debiutancki singiel “Dream” [RECENZJA]

“Dream” to pierwszy utwór duetu Laura&Profanumbeats, w którego skład wchodzą znani z innych projektów – Laura Godziejewska i Jarek Strąk. Do piosenki powstał teledysk.

Doświadczenie artystów wchodzących w skład projektu Laura&Profanumbeats niewątpliwie przełożyło się na jakość ich pierwszego utworu zatytułowanego “Dream”. Kompozycja jest swego rodzaju mieszanką ich fascynacji muzycznych, stąd dostaliśmy brzmienie elektroniki nasączone miękkim bitem, delikatnym pulsem R’n’B płynącym na przyjemnym, wręcz uzależniającym flow. Do tego dochodzi szlachetny, niezwykle sensualny i ładnie wtapiający się w całość głos wokalistki – tak przyjemnie wpadający czasem w rejestry uwielbianej w Polsce Jessie Ware.

fot. materiały prasowe

Nie da się ukryć, że twórcy mają doskonale wyostrzone ucho na nowoczesną muzykę, która nie nosi żadnych kompleksów względem produkcji i umiejętności prezentowania świeżych pomysłów na tle podobnych propozycji z Zachodu. Niby to już nie stanowi żadnego zaskoczenia, jeśli chodzi o polskich artystów, bo bardzo dobrych projektów w naszym kraju powstaje bardzo wiele, ale jednak wciąż nie jest to aż tak oczywiste. Może brakuje jeszcze namiastki większego indywidualizmu, który wyróżniłby ten utwór na tle innych propozycji sięgających do zgrabnej elektroniki, ale ten z pewnością wykrystalizuje się jeszcze wraz z kolejnymi odsłonami jakże interesującego zespołu. Jak na debiutancką piosenkę nowego projektu, prezentuje się ona bardzo dojrzale, stając się osobliwą kwintesencją takiej muzyki. Czekamy na kolejne urzeczywistnione pomysły Laury&Profanumbeats, bo biorąc pod uwagę kawałek “Dream” jest na co czekać.

*****

Dream” to sen, fantazja o najskrytszych pragnieniach, kokieteryjna gra między dwojgiem ludzi. Czują to poprzez energię i magię jaka się między nimi tworzy, ale wszystko pozostaje w strefie marzeń.

*****

Laura&Profanumbeats to warszawsko – staszowski duet, który tworzą Laura Godziejewska i Jarek Strąk.  Prace nad wspólnym projektem rozpoczęli w 2019 roku, kiedy poznali się na jednym z jazzowych koncertów. Okazało się, że muzycznie mają wiele wspólnego.

Melancholijny wokal Laury, jej zamiłowanie do muzyki elektronicznej, hip hopowe korzenie Jarka i wspólne inspiracje muzyczne sprawiły, że powstał ciekawy projekt o nowoczesnym brzmieniu.

Muzyka jaką tworzą to połączenie elektronicznych brzmień z chilloutowym wokalem. Jest to mieszanka klubowych housowych brzmień, chilloutu, a nawet w niektórych utworach RnB.

Laura to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i ma na swoim koncie także przygodę z produkcją muzyki. W 2018 roku w ramach projektu My Name Is New wytwórni Kayax zostały wydane dwa jej single – “Jawa czy Sen” oraz “Tam”.  Oprócz tego na co dzień występuje w akustycznych składach z  Alchemik Big Band oraz ze swoim jazz bandem –  Laura Jazz Band,  z którym aranżują znane utwory na jazzowo. Utwory wydane przez My Name Is New można było usłyszeć m.in. na antenie radia Chilli Zet w audycji Salon Polski Martyny Wawryło i Gabinet Dźwięku Gabi Drzewieckiej, TVP Lublin oraz w Radiu Praga.

Jarek zajmuje się produkcją od 2004 roku. Początkowo były to bity hip-hopowe, lecz z czasem jego zainteresowania rozwinęły się  w szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Ma na swoim koncie kilka nagród w konkursie 2track na remixy/reworki, były to utwory takich artystów jak: Ania Karwan, Dawid Podsiadło, Igor Herbut czy Sistars. W 2020r. wyprodukował utwór Łukasza Zagrobelnego – „Jeszcze nie raz”.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply