Mariusz Duda prezentuje singiel “Escapade Pod”

Znany z Riverside i Lunatic Soul – Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Kilka dni temu pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod”.

„Escape Pod” jest chyba najlepszą wizytówką tego albumu – mówi Duda – i symbolem jego przesłania. Ucieczką od codzienności, która powoli zmienia się na lepsze, ale pozostawia jeszcze dużo do życzenia. 

Mariusz Duda w wersji solo postanowił tworzyć głównie albumy instrumentalne z minimalistyczną elektroniką. „Claustrophobic Universe” to druga część lockdownowej trylogii zapoczątkowanej ubiegłorocznym i nominowanym do Fryderyka „Lockdown Spaces”.

Duda gra tutaj jedynie na syntezatorach, samplerach i automatach perkusyjnych.

fot. materiały prasowe

„W Riverside pielęgnuję jeden styl muzyczny, w Lunatic Soul drugi. Kiedy w pandemii zacząłem trzeci projekt, postanowiłem, że nie będę się powtarzał. Jako Mariusz Duda chciałem odwołać się do moich początków muzycznych, a te nie są raczej związane z graniem na basie w Riverside, tylko z graniem na klawiszach, w wieku lat 16, i nagrywaniem własnych kaset z muzyką inspirowaną Tangerine Dream i Vangelisem. Do tego nawiązuję teraz, po latach, grając taki właśnie muzyczny styl i prezentując kasetę magnetofonową jako jedyny dostępny nośnik fizyczny.”

 

Leave a Reply