Zuzia Klepacka prezentuje nowy utwór “Nie raz, nie dwa” [RECENZJA]

“Nie raz, nie dwa” to już trzeci singiel młodej wokalistki i kompozytorki Zuzanny Klepackiej. Utwór ten promuje debiutancką EPkę artystki, która ukaże się na przełomie maja i czerwca. Do piosenki powstał teledysk.

Trzecia odsłona twórczości wyraźniej nakreśla specyfikę twórczości młodej wokalistki. Tym razem udało się ustrzec pewniej maniery, a dzięki temu dostaliśmy podwójną dawkę szlachetnych dźwięków. Pewnej dostojności w dosyć oszczędnej formie dodają skrzypce, podkreślające sentymentalny, lecz nieprzeciążony nadmiernym smutkiem utwór. Zwraca uwagę niezwykła muzykalność Zuzi Klepackiej, tak mocno uwypuklająca wysoką jakość samej kompozycji. Niesprawiedliwym byłoby umieszczenie tej propozycji w nurcie muzyki popularnej, bo jej wydźwięk nie mieści się w typowym mainstreamie.

fot. materiały prasowe

Co nie znaczy, że skromnej piosence brakuje melodyjności, która tak naprawdę jest jej podstawą, co przy tak klimatycznym nastroju staje się niezwykle ważne. Zwraca uwagę także stylowa harmonia, czerpiąca z klasycznych brzmień, co podnosi nienaganny estetyzm całości, a także idealnie współgra z głosem wokalistki. Bo choć wokal jest delikatny, to potrafi czarować nie tylko od strony czysto technicznej, ale staje się charakterystycznym i niezwykle urzekającym elementem tej bardzo udanej propozycji. Nic tylko czekać na całą EPkę!

*****

„Nie raz, nie dwa” to utwór opowiadający o samotności, która dotknąć może każdego. Pomimo wielu znajomości okazuje się, że tak naprawdę nie mamy prawdziwych przyjaciół. Utwór ma lekki charakter i jest połączeniem żywych instrumentów oraz delikatnej elektroniki. Najważniejszą rolę w utworze pełni wokal główny (Zuzia Klepacka) wraz z chórkami (Albina Mruchko). Wokale uzupełnia brzmienie skrzypiec (Judyta Wojtala) oraz wiolonczeli (Filip Turkowski). Partię fortepianu wykonała wokalistka.

*****

Zuzia Klepacka to młoda artystka pochodząca ze Szczecina. Obecnie studiuje kompozycję na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także wrocławską Szkołę Muzyki Nowoczesnej w klasie produkcji muzycznej. Od wielu lat śpiewa i rozwija swoje umiejętności wokalne. Występowała między innymi ze szczecińskim zespołem Markato, a także solowo. Niedawno rozpoczęła pracę nad swoją autorską twórczością.

Muzykę i teksty do swoich utworów pisze sama. Poszukuje w nich delikatności i emocjonalności. W swoich utworach chce zwrócić uwagę na codzienne problemy, które są ważne dla wielu ludzi, a o których często boimy się mówić. Na swoim koncie ma już trzy single: „Kropelki”, „W ciemności” oraz „Nie raz, nie dwa”, który miał premierę w ubiegłym tygodniu.  Najnowszy utwór promuje pierwszą EPkę artystki, która ukaże się na przełomie maja i czerwca.

 

Leave a Reply